Jeśli chodzi o remonty kuchni, nasze podejście ma tendencję do być nieco inny niż kiedy przebudowa naszych salonach i sypialniach. Nasza przestrzeń gotowania powinna nie tylko wytrzymać stały ruch pieszych z głodnych mieszkańców, ale także powinno być piękne i zachęcające.

Aby poprowadzić nas przez proces kuchennego reno, stuknęliśmy pięciu projektantów wnętrz, aby zważyć na stylach płytek backsplash, które są chłodzenie off i co inwestować w zamian. Podczas gdy nie wszyscy zgadzają się co do materiału płytek, który jest przesadzony (podpowiedź: to klasyczny), był wyraźny konsensus, że rzemiosło powinno być głównym celem przy poszukiwaniu materiałów wartych inwestycji.

W górę, zobacz, co projektanci wnętrz Melanie Burstin, Cathy Bailey z Heath Ceramics, Edyta Czajkowska, Jade Joyner z Metal + Petal, i Alison Pickart mają do powiedzenia na temat płytek kuchennych backsplash powinniśmy inwestować w i dlaczego.

Ditch: Cement Tiles (płytki cementowe)

"Myślę, że geometryczne cementowe płytki podtynkowe zaczynają czuć się przestarzałe" - wyjaśnia projektantka wnętrz z Los Angeles, Melanie Burstin. "Weszły na popularność, aby zapewnić zabawny pop wzoru i śmiałości, ale teraz zaczynają być powtarzalne".

Zainwestuj w: Ręcznie robione i organiczne materiały

Według Burstin, "subtelną, ale ekscytującą" alternatywą dla cementu są ręcznie robione i organiczne płytki backsplash. "Z ręcznie robionymi płytkami jest zmienność z każdym kawałkiem, dlatego tworzą głębię, której często brakuje przy bardziej jednolitym wyglądzie. Jeśli płytka wygląda, jakby została wykonana ręcznie na tyłach zamku we Francji, powinna się dobrze sprawdzić." Jednak projektantka skupiona na minimalizmie "jest również głęboko przekonana, że nie ma nic bardziej ponadczasowego niż białe płytki typu subway. Jeśli wydaje się to zbyt bezpieczne, łatwym rozwiązaniem jest zmiana rozmiaru płytki na nieco mniejszy lub nieco dłuższy niż standardowy metro. Biorąc kolor z jasnego białego do kremu lub off-white to kolejny sposób, aby lekko dostosować ten klasyczny backsplash."

Ditch: Modne wzory lub kolory

"Zastanowiłabym się dwa razy nad instalacją czegokolwiek, co jest w super modnym kolorze lub wzorze" - mówi projektantka wnętrz z Illinois, Edyta Czajkowska. "Jeśli jednak jest to coś, co naprawdę, naprawdę kochasz, wtedy mówię: idź na to. W końcu nasze domy mają odzwierciedlać nasz osobisty styl, a nie czyjś inny."

Zainwestuj w: Marmur

"Piękny marmurowy licznik i backsplash to klasyczny wygląd, który wytrzyma próbę czasu", sugeruje Czajkowska. "To nadaje się do tak wielu różnych stylów, od ultranowoczesnego do tradycyjnego".

Ditch: Krótkie Backsplashes

"Standardy zawsze miały ten wymiar itty-bitty splash na ścianach nad ladami", mówi projektant wnętrz z San Francisco, Alison Pickart. W tym roku, nadszedł czas, aby złamać zasady czterocalowego backsplash, mówi.

Zainwestuj w: Wystarczającą ilość płytek, aby sięgnąć sufitu

"Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz do wykonania backsplashu, czy będzie to płyta czy kafelki, weź go aż do dolnej części górnych szafek. Jeśli nie ma górnych szafek, minimalna odległość 18 cali powinna stanowić procedurę operacyjną."

Jeśli czujesz się spendy, wziąć płytkę backsplash całą drogę do sufitu. To będzie wyglądać luksusowy i sprawiają, że pokój czuje się wyższy.

What to Ditch: Subway Tiles

"Podczas gdy płytki w metrze to klasyka... [programy telewizyjne o projektowaniu domu] zużyły go", mówi Jade Joyner z Metal + Petal. "Trzymaj się z dala od tego, co typowe, nudne, subtelne, a zamiast tego wybierz kolor, wzór, nadruk lub teksturę. Nie idź po prostu do najbliższego sklepu z narzędziami i wybierz coś w górę."

Zainwestuj w: Nieszablonowe kształty i tekstury

W swojej własnej kuchni Bailey zastosowała trzycalowe płytki heksagonalne w warstwowej glazurze, które z bliska wyglądają tak samo oszałamiająco, jak z sąsiedniego pokoju. "Podobnie jak płytki typu subway, [płytki heksagonalne] nie przytłaczają wystroju kuchni. [Tworzą kuchenny backsplash z dużo większą głębią, charakterem i szczegółami niż standardowe płytki typu subway. Jakość glazury również wyraża kunszt instalacji."