Jeśli jest coś, czego widok nigdy nam się nie znudzi, to jest to wspaniała metamorfoza. Niezależnie od tego, czy chodzi o przekształcenie łazienki w stylu retro w nowoczesną oazę, czy nadanie świeżego wyglądu pozbawionej blasku sypialni, profesjonaliści dokonują tych cudów cały czas.

Aby dać projektantom szansę na zaprezentowanie ich ulubionych metamorfoz - i aby dostarczyć Ci wielu inspiracji dla Twojego własnego domu - dzielimy się najlepszymi "przed i po", które widzieliśmy w naszej serii "Metamorfoza tygodnia". Zrób notatki do swojej następnej renowacji.

"Ten uroczy dom w stylu georgiańskim z lat 30-tych XX wieku znajduje się w historycznej okolicy w San Mateo w Kalifornii" - wyjaśnia projektantka Tiffany Mansfield, jedna połowa duetu projektantów Mansfield + O'Neil. "Wyzwaniem było zmodernizowanie kuchni bez naruszania historycznych podstaw domu. Była wypełniona detalami z epoki, takimi jak oryginalne listwy wieńczące i drzwi, ale przestrzeń kuchenna składała się z wielu oddzielnych pomieszczeń - w tym spiżarni dla lokaja i kącika śniadaniowego - dzięki wcześniejszej przebudowie. Wszystko było odgrodzone ścianami, a klientka chciała bardziej otwartej przestrzeni kuchenno-salonowej, w której mogłaby zabawiać przyjaciół."

Poznaj eksperta Tiffany Mansfield i Lisa O'Neil, właścicielki firmy projektującej wnętrza Mansfield + O'Neil z siedzibą w San Francisco, znane są z dynamicznych projektów i zestawiania nowoczesnych i tradycyjnych stylów.

Przed:

"Brązowe ściany kuchni, białe szafki oraz szare i białe marmurowe blaty były przestarzałe i nie pasowały do plażowego, współczesnego stylu, którego życzyli sobie właściciele domu" - zauważa Mansfield.

Po:

Zespół współpracował z John Lum Architecture, aby stworzyć bardziej otwarty plan piętra dla tej przestrzeni.

"Aby stworzyć bardziej jednolity plan piętra, otworzyliśmy kuchnię na sąsiednie pomieszczenia mieszkalne, usuwając ściany i likwidując spiżarnię, a następnie przekształciliśmy dawny kącik śniadaniowy w wypełniony światłem pokój słoneczny do czytania i relaksu" - mówi projektantka Lisa O'Neil. "Włączyliśmy zarówno ponadczasowe, jak i nowoczesne materiały kuchenne, w tym drewno, stal, beton, ceramikę i kamień, a także użyliśmy teal blue, miękkiej zieleni i kremowych odcieni, aby nadać przestrzeni lekkości".

Co się zmieniło:

  • Motyw kolorystyczny: Pale apple green, teal blue, soft cream, wraz z popem pomarańczy tworzą paletę, która jest wyrafinowana, a jednocześnie zabawna.Cabinets: Kremowe szafki w stylu shaker są ustawione na równi z powierzchnią i zawierają otwarte półki na książki. Okucia do szafek: Długie stal nierdzewna pociąga zapewnić nowoczesny i czysty estetykę przeciwko tradycyjnym stylu szafki. Blaty: Trwały dwucalowy kamień inżynieryjny jest odporny na plamy i nie wymaga żadnej konserwacji. Środkowa wyspa: Podstawa z bielonego orzecha włoskiego zawiera szuflady dla dodatkowego przechowywania. Podłoga: 24 x 24 szare płytki porcelanowe w off-set wzór cegły są łatwe do czyszczenia.Backsplash: Blue houndstooth płytki jest ukłonem w stronę domu pochodzenia angielskiego, podczas gdy płytki metra w miękkim niebieskim został dodany do wina i obszaru coffee station.Stools: Nowoczesna podstawa ze stali nierdzewnej dodaje kontrastu do obrotowych stołków z orzechowym blatem.Lampy: Pops of orange peek out spod dużych skali spun metalowych wisiorków. Zlewozmywaki: Stal nierdzewna farmhouse zlewozmywak jest sparowany z restauracyjnym stylu zlew w wyspie.Doors: Stalowe drzwi ze szklanymi panelami uziemiają przestrzeń i zapewniają światło na zewnątrz.Akcesoria: Szklane kanistry, drewniane tace i elementy sztuki nadają blatom minimalistyczny wygląd.

Więcej na: http://urzadzamy-mieszaknie.pl