Niezależnie od tego, czy jesteś prawdziwym domowym szefem kuchni, czy też do tej pory większość swoich posiłków gotowałeś w mikrofalówce, będziesz chciał się upewnić, że twoja gra w noże jest na najwyższym poziomie - oto kilka niezbędnych rzeczy, które szefowie kuchni polecają. Tak łatwo jest podnieść każdy nóż w szufladzie i użyć go do wszystkiego, od krojenia pomidorów do trybowania kurczaka, ale każdy dobry szef kuchni wie, że każda żywność i każdy rodzaj cięcia nożem wymaga specjalnego noża. Po tym wszystkim, używając ząbkowanego noża do chleba do julienne szparagów lub próbując pokroić bagietkę nożem do odkostniania może okazać się nieco trudne. Jeśli to dla Ciebie nowość, nie martw się - zaraz Ci to wyjaśnimy.

Czy chcesz wymienić swoje wysłużone noże z pierwszego mieszkania? Obiecujemy, że jeśli wiesz, czego szukasz, nie pożałujesz tej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najlepsze noże kuchenne (i ich akcesoria), jakich możesz potrzebować, wraz z przydatnym opisem, do czego dokładnie można ich używać. Kto wie? Ten tasak do warzyw może być kluczem, który uwolni Twój potencjał gwiazdy kuchni!

Nóż szefa kuchni

Nóż szefa kuchni to koń roboczy w Twojej kuchni, który poradzi sobie z każdym zadaniem, od siekania twardego jarmużu po szatkowanie czosnku. Sprawi, że krojenie tatara w kostkę stanie się dziecinnie proste i będzie Ci dobrze służył do wszystkiego, od julienningu po mielenie imbiru. Jeśli kupisz tylko jeden dobrej jakości nóż, powinien to być właśnie ten.

Misen Nóż szefa kuchni $65 Sklep
Shun Classic 8" Nóż szefa kuchni $188 $120 Sklep
J.A. Henckels International Classic 8" Chef's Knife $27 Sklep

Paring Knife

W zasadzie miniaturowy nóż szefa kuchni, nóż paring jest najlepiej używany do mniejszych prac, takich jak obieranie owoców i warzyw, usuwanie góry z truskawek, deveining krewetki, lub usuwanie nasion z ostrej papryki - w zasadzie wszystko, co nóż szefa kuchni może być zbyt niezgrabne i ponadgabarytowych dla.

Misono UX-10 Nóż do krojenia $150 Sklep
Wüsthof Classic 3-1/2-Inch Paring Knife $50 Sklep
Zyliss 3,5-calowy nóż do parowania $11 Sklep

Nóż ząbkowany

Inaczej znany jako nóż do chleba, duży ząbkowany nóż jest przeznaczony do cięcia przez twardy chleb i chrupiące skórki. Jest to również poręczne narzędzie do siekania czekolady, krojenia ciasta lub usuwania zewnętrznej skórki z melona.

Shun Nóż do chleba Fuji $500 $400 Sklep
Shun Classic 9" Nóż do chleba $188 $120 Sklep
Zwilling J.A. Henckels TWIN Nóż do chleba Signature $75 $40 Sklep

Nóż do trybowania

Zaprojektowany do tunelowania wzdłuż kości, ten nóż ma cienkie, elastyczne ostrze, które sprawia, że usuwanie kości lub skóry z mięsa i ryb jest wyjątkowo łatwe. Jest również świetny do cienkiego krojenia szynki lub wędzonego łososia.

Shun Classic Gokujo Boning Fillet Knife $150 $96 Sklep
Victorinox Swiss Army 6 cali Fibrox Pro nóż do trybowania z elastycznym ostrzem $29 $25 Sklep

Nóż do carvingu

Długie ostrze noża do rzeźbienia sprawia, że jest to go-to do przygotowania pieczonych mięs i ryb. W przeciwieństwie do noży do trybowania, te działają najlepiej na gotowanych lub pieczonych mięs, takich jak indyk na Święto Dziękczynienia, na przykład. Często są one dostarczane w zestawie do rzeźbienia, który zawiera również widelec, aby pomóc utrzymać pieczeń w miejscu podczas krojenia.

Global Sai Nóż do Carvingu $220 Sklep
Wüsthof Gourmet Carving Nóż $76 $60 Sklep

Tasak do warzyw

Tradycyjny w Azji, kwadratowy tasak do warzyw jest przeznaczony do czystego krojenia dużych porcji warzyw i innych, delikatniejszych produktów bez kości. Jest fantastyczny do krojenia w juliennery, miażdżenia i mielenia czosnku, a nawet krojenia steków.

Shun Tasak Kaji 7" $500 $400 Sklep
Zwilling J.A. Henckels Twin Signature Vegetable Cleaver $90 Sklep

Noże do sera

Wszyscy wiemy, co te są dla. Choć zestaw noży do sera może wydawać się nieco frywolne, nóż do masła nie jest odpowiedni mecz dla Twojego fantazyjnego Brillat-Savarin. Dobry zestaw do sera będzie zawierał nóż do miękkich serów, jeden do półtwardych serów, jeden do twardych serów i widelec do trzymania twardego sera w miejscu.

Williams Sonoma Noże serowe z uchwytem kostnym $40 Sklep
Prodyne Stal nierdzewna Noże serowe $20 $17 Sklep

Ostrzałka do noży

Niezbędne do utrzymania noży, ostrzałka do noży lub honowania stali pomoże utrzymać noże w ich najwyższej ostrości tak długo, jak to możliwe. Oznacza to dłuższą żywotność, jak również czystsze przygotowanie żywności. Win-win!

Michel Bras Diamond Knife Sharpener $175 Sklep
Wrenwane Ostrzałka do noży kuchennych $10 Sklep
Chef'sChoice 320 Elektryczna ostrzałka do noży $149 Sklep

Next Up: Nowojorski szef kuchni oprowadza nas po dziewięciu rodzajach cięć nożem.