Do wykańczania ścian i podłóg w kuchniach oraz łazienkach można użyć bardzo różnych materiałów. Materiałem sprawdzonym przez lata, a więc cieszącym się dużą popularnością są płytki ceramiczne. Jest to materiał, który ma naprawdę bardzo wiele zalet. Płytki są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, nie wymagają stosowania żadnych specjalistycznych środków czystości. Zaletą płytek jest także to, że są bardzo trwałe. Wybierając płytki wiele osób zwraca uwagę na ich wygląd i cenę. Płytki ceramiczne mają jednak pewne właściwości. Są one różne w zależności od tego czy są to płytki ścienne, czy podłogowe. Na parametry techniczne płytek również należy zwrócić uwagę na zakupach.

Różne kolekcje płytek

Producenci płytek proponują nam obecnie płytki w ogromnym wyborze kolorów, wzorów i faktur. Do wyboru są także płytki w różnych rozmiarach. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się dzisiaj płytki wielkoformatowe. Wiele płytek bardzo udanie imituje drewniane deski czy parkiet. Wśród kolekcji płytek, na które warto zwrócić uwagę szukając interesujących rozwiązań do aranżacji na przykład łazienki są płytki Paradyż kolekcja Amelia. Ceramika Paradyż jest jednym z największych w Polsce producentów płytek ceramicznych. Płytki tej firmy charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Wyróżniają się także oryginalnym wzornictwem i precyzyjnym dopracowaniem każdego, nawet najdrobniejszego detalu. Kolekcja Amelia składa się z płytek bazowych w trzech podstawowych kolorach. Do wyboru są matowe płytki w kolorze bianco, coral, blue. Uzupełnieniem kolekcji są elementy dekoracyjne, na których zostały umieszczone motywy  flory oraz ze świata zwierząt. Kolekcję uzupełniają wykonane bardzo starannie geometryczne inserta dostępne w rozmiarze 25x75 cm. Kolekcja Amelia jest jedną z najnowszych propozycji firmy Paradyż. Płytki z tej kolekcji jak wszystkie pozostałe firmowane marką Paradyż wykonane zostały z najwyższą starannością. Są to płytki ścienne.

Czym powinny charakteryzować się  płytki łazienkowe?

Płytki przeznaczone do montażu na ścianach i podłogach w łazienkach muszą spełniać pewne określone parametry. Przede wszystkim z uwagi na to, że łazienki są pomieszczeniami, w których jest bardzo wysoka wilgotność, płytki do nich przeznaczone muszą mieć niski parametr nasiąkliwości. Producenci płytek zalecają stosowanie w łazienkach płytek, których parametr nasiąkliwości jest niższy niż 3%. Ważnym parametrem jest także klasa ścieralności. W łazienkach znajdujących się w naszych domach i mieszkaniach parametr ten nie jest tak bardzo istotny. Szczególnego znaczenia nabiera w łazienkach publicznych, gdzie panuje bardzo duży ruch. Płytki podłogowe w łazienkach powinny mieć antypoślizgową powierzchnię. Tylko takie płytki będą bezpieczne.

Producenci płytek proponują nam obecnie do wyboru mnóstwo płytek ściennych i podłogowych. Osoby, które szukają interesujących rozwiązań powinny zwrócić uwagę na kolekcję Amelia, której producentem jest firma Paradyż. To płytki, które do łazienki wprowadzą powiew natury i egzotyki.