Nie ma nic bardziej inspirującego niż gotowanie w wymarzonej kuchni, jeśli chodzi o kierowanie swoim wnętrzem Ina Garten. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz swoje kulinarne umiejętności w najbardziej efektywnej małej kuchni, czy też masz nieskończoną ilość miejsca na przechowywanie i ladę, stworzenie idealnego środowiska jest jak udoskonalanie ulubionego przepisu: Tak jak każdy składnik w daniu ma swój cel, wszystkie elementy wystroju powinny dobrze ze sobą współgrać i tworzyć spójny wygląd. Z tego powodu, projektowanie kuchni często wykracza poza posiadanie najnowszych urządzeń wysokiej klasy (choć to z pewnością pomaga) - i to jest, gdzie wybierając prawo szafki kuchenne kolory farb przychodzi w.

Jednakże, wybierając schemat kolorów obejmuje znacznie więcej niż gapienie się na dziesiątki żetonów farby w lokalnym sklepie z narzędziami. Będziesz musiał rozważyć resztę funkcji kuchni - od oświetlenia i backsplash do podłogi i sprzętu, aby zapewnić, że twoje szafki kolory tie resztę elementów razem. Ale kto naprawdę chce spędzić godziny na badaniu pozornie identyczne białe swatches, zwłaszcza gdy są bardziej pilne sprawy (jak zaopatrzenie spiżarni lub zakupy dla akcesoriów kuchennych)?

Dlatego też zwróciliśmy się do kilku ekspertów w dziedzinie aranżacji wnętrz, aby podzielili się swoimi ulubionymi kolorami szafek, wraz ze stylami wystroju i sprzętem, który najlepiej łączy się z każdym odcieniem. Nie kieruj się jeszcze do sklepu z farbami - czytaj dalej, aby poznać najlepsze kolory szafek kuchennych, wraz z poradami dotyczącymi parowania sprzętów prosto od profesjonalistów.

Odważny, ale ponadczasowy wygląd

Szare szafki kuchenne to klucz do stworzenia oświadczenia, które nie będzie wyglądało na przestarzałe za kilka lat, mówi Dorianne Passman, projektantka wnętrz Thea Home. "Uwielbiamy używać odcieni szarości w naszych kuchniach," mówi. "Neutralność szarości naprawdę utrzymuje kuchnię w poczuciu czystości, ale wciąż daje jej poczucie śmiałości". Odcień taki jak Plummett firmy Farrow & Ball, którego ostatnio użyła w domu w Beverly Hills, ma tendencję do bycia bardziej "wybaczającym i dostosowuje się inaczej w różnych porach dnia" i typach przestrzeni.

Passman wskazuje również, że to styl drzwi szafek - a nie projekt wnętrza - dyktuje kolor farby. A jeśli chodzi o kolejność wyboru elementów wystroju kuchni, mówi, że okucia są na ostatnim miejscu na liście. Po podjęciu ostatecznej decyzji w sprawie koloru farby i blatów, okucia są wybierane "tak, aby wszystko do siebie pasowało". Lubimy, gdy okucia są unikalne, ale nie zbyt śmiałe, tak, aby komponowały się z całą historią kuchni i aby nikt nie miał ich dość."

Farrow & Ball Plummett $99 Sklep
Waterworks Aero 1 Cala Cylinder Knob $30 Sklep

Parowanie z jasnymi blatami i podłogą

Nashville z siedzibą w projektant wnętrz Lauren Bradshaw sugeruje użycie Farrow & Ball's Pavilion Gray jeśli szukasz neutralny kolor farby, który "czuje się ciepłe i miękkie i pary dobrze z białym kamieniem jak marmur Calacatta."

Bradshaw mówi, że jest częściowa do ciemnych szafek i "nie może się doczekać, aby użyć Farrow & Ball's Studio Green [który] ładnie łączy się z białym dębem, albo na podłodze lub na otwartych półkach" i dodaje naturalny klimat do przestrzeni kuchennych.

"Te [dwa] kolory są świetne do kuchni, ponieważ są dość ponadczasowe i możesz zmienić nastrój w oparciu o sprzęt i oświetlenie" - mówi nam Bradshaw. Ona zaleca parowanie czarnego sprzętu z nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi dla ostrego wyglądu lub przy użyciu mosiężnych kosza ciągnie i gałki, jeśli szukasz klasycznego czuć. Dwa kolory farb szafek kuchennych są wystarczająco wszechstronne, aby mieszać i dopasowywać klasyczne i nowoczesne elementy wystroju, dodaje.

Farrow & Ball Pavilion Gray $99 Sklep
Schoolhouse Electric Midcentury Knob $22 Sklep

Całkowicie indywidualna atmosfera

Dla projektanta wnętrz Haus Nina Freudenberger, Farrow & Ball's Studio Green jest również najlepszym wyborem.

"Myślę, że ciemne kolory są bardzo na trend w tej chwili, ponieważ ludzie lubią, że czuje się bardziej jak meble na zamówienie, w przeciwieństwie do tej standardowej białej kuchni," mówi. "Myślę też, że dodanie koloru w ciemnym zakresie jest sposobem, aby uczynić go wyjątkowym. Właśnie przebudowuję swoją kuchnię w Los Angeles i uważam, że jest ona bardzo uniwersalna. Przechodzi od ciepłej czerni do ciemnej zieleni i naprawdę zmienia się w ciągu dnia."
Farrow & Ball Studio Green $99 Sklep

Maksymalna wszechstronność

"Większość klientów ma na myśli odsprzedaż", mówi projektant wnętrz z Portland Max Humphrey, dlatego trzyma się uniwersalnych odcieni, takich jak biały, szary lub oliwkowo-szary. Te kolory farb do szafek kuchennych przekładają się dobrze na prawie każdy styl wystroju, podczas gdy jaśniejsze odcienie są najlepiej zapisane na ściany, "które są o wiele łatwiejsze do malowania, jeśli ktoś zachoruje na kolor".

Dla białych kuchniach, mówi nam, że liczy na Dunn Edwards "Swiss Coffee, off-white odcień, który pomaga zmiękczyć przestrzeń przy zachowaniu jasny pokój.

Jeśli nie jesteś na surowy-biały wygląd, a następnie przy użyciu ciemnego szarego lub zielonego może dodać wizualne zainteresowanie, a jednocześnie nadal być dostosowane do innych stylów. "W tej chwili projektuję kuchnię w Kalifornii, a szafki będą w kolorze Cheating Heart Benjamina Moore'a, chłodnym, ciemnym, szarym jak węgiel drzewny" - mówi. A Avocado Benjamina Moore'a było jego najlepszym wyborem dla sali degustacyjnej winiarni, którą obecnie projektuje. "Wybrałem go głównie po to, aby móc użyć emoji awokado podczas określania koloru malarzowi" - żartuje. (Rozumiemy cię, Max.)

Jeśli masz małą kuchnię, Humphrey mówi, że łamanie zasad dotyczących ciemniejszych odcieni jest całkowicie dopuszczalne w jego książce. "Nie kupuję zasady o nie malowaniu małych przestrzeni na ciemne kolory - malutka kuchnia może wyglądać super fajnie, jeśli jest pomalowana na ciemno" - mówi. "Lubię ciemniejszą farbę, aby wszystko wyglądało 'teraz', a nie 'wtedy'".

Ciemne odcienie pomagają unowocześnić kuchnie w stylu vintage.
Benjamin Moore Avocado $43 Sklep

Zapracowane kuchnie

"Ciemne szafki działają dobrze dla tych, którzy dużo gotują i są w porządku z rozlaniami i plamami" - wyjaśnia stylistka wnętrz Kirsten Grove. "Mogą ukryć katastrofy". Moody kolory również "pięknie przekładają się w przejściowych kuchniach", które płynnie łączą nowoczesne i klasyczne elementy wystroju, tworząc okazję dla szafek, aby złożyć oświadczenie w przestrzeni. Do swojej własnej kuchni użyła "Raccoon Fur" Benjamina Moore'a: "Głęboki niebieski/szary to dla mnie wciąż wygrana".

Jeśli chodzi o okucia, Grove mówi, że ciemne i jasne szafki zarówno dobrze współpracują z mosiężnymi akcentami. "Schoolhouse Electric oferuje klasyczną kolekcję mosiądzu w stylu midcentury, która może być połączona z nowoczesnymi lub tradycyjnymi szafkami. Uwielbiam też czarną skórę Rejuvenation i mosiężne uchwyty".

Benjamin Moore Raccoon Fur $43 Sklep

Połączenie z drewnem i mosiądzem

Szafki w kolorze taupe są "tak ponadczasowe w połączeniu z drewnem i mosiężnymi akcentami [i] Pebble firmy Pratt & Lambert jest naprawdę ładną opcją", mówi Grove.

Pratt & Lambert Pebble $49 Sklep

Do łączenia ze stalą nierdzewną

"Białe i jasne szafki są idealne dla kogoś, kto chce klasyczny i ponadczasowy wygląd w ich kuchni", wyjaśnia Grove. Kolor jak Simply White przez Benjamin Moore łączy się dobrze z nierdzewnej stali sprzęt, mówi.

Benjamin Moore Simply White $43 Sklep
Rejuvenation Beckett Drawer Pull $30 $25 Sklep

Podkreślanie nowoczesnych wnętrz

W przeciwieństwie do tego, co wielu może zakładać, Freudenberger świadczy o ciemnych odcieniach przynoszących ciepło do przestrzeni: "Moja kuchnia jest obecnie w angielskim domu Tudor, ale nie sądzę, że ciemne kolory są wyłącznie do historycznych domów," mówi. "W rzeczywistości uważam, że ciemne kolory dodają tyle ciepła do nowoczesnej kuchni i powinny być naprawdę rozważane jako alternatywa dla bieli i szarości". Ona sugeruje wybór ciemnych błękitów, ciemnych zieleni i czarnych odcieni, które wyglądają uderzająco w połączeniu z mosiężnymi okuciami, takimi jak kolekcja Liz Hardware firmy Commune, w zależności od stylu szafek.

Farrow & Ball Pelt $110 Sklep
Liberty Stal nierdzewna Bar Gałka szafka $21 Sklep