Wymiana deski toaletowej

Wymiana deski klozetowej jest dość szybka i prosta. Wymaga jedynie podstawowych umiejętności majsterkowania i jeśli tylko masz odpowiedni sprzęt, może być z łatwością wykonana przez nowicjusza.

Narzędzia, które będą potrzebne do wykonania tej pracy to:

  • Śrubokręt płaski lub krzyżakowy
  • Szczypce
  • Twoja nowa deska klozetowa

Uwaga: Proces może się różnić w zależności od wybranej nowej deski sedesowej i typu posiadanej toalety. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac zawsze najlepiej jest zapoznać się z instrukcją instalacji.

Aby wymienić deskę sedesową, należy:

Wyczyścić istniejącą toaletę i deskę sedesową

Deski toaletowe są często siedliskiem zarazków, a ponieważ podczas tego procesu będziesz często dotykać toalety, ważne jest, aby upewnić się, że robisz to w sposób bezpieczny i higieniczny. Załóż parę gumowych rękawiczek i używając środków dezynfekujących i czyszczących, dokładnie wyczyść toaletę i istniejącą deskę sedesową.

Usunąć starą deskę klozetową

Proces ten będzie zależał od rodzaju posiadanej deski sedesowej. Niektóre nowoczesne deski sedesowe posiadają przycisk pomiędzy zawiasami, które łączą deskę z toaletą. Jeśli Twoja deska sedesowa ma taki przycisk, po prostu naciśnij go i podnieś deskę.

Jeśli posiadasz standardową deskę sedesową, będziesz musiał odkręcić śruby za pomocą śrubokręta, przytrzymując nakrętkę pod spodem za pomocą szczypiec. Śruby te znajdują się z tyłu muszli klozetowej, gdzie łączy się z nią sedes. Po wykonaniu tej czynności powinieneś być w stanie podnieść istniejącą deskę sedesową.

Zainstaluj nową deskę sedesową

Ponownie, proces ten będzie w dużej mierze zależał od rodzaju toalety i deski sedesowej, którą posiadasz.

W przypadku niektórych typów toalety trzeba będzie zdjąć płytkę osłonową, a następnie odkręcić i wyjąć stary wspornik zawiasu przed umieszczeniem nowego wspornika zawiasu w miejscu otworów mocujących sedes.

Aby zainstalować nową deskę sedesową, przewlecz nową nakrętkę i uchwyt przez otwory w misce sedesowej, a następnie dokręć je śrubokrętem przed zamontowaniem nowej deski sedesowej.

W przypadku bardziej tradycyjnych typów toalet wystarczy umieścić nową deskę sedesową nad dwoma istniejącymi otworami w misce sedesowej, a następnie włożyć śruby i ręcznie dokręcić nakrętki. Następnie przytrzymaj nakrętki szczypcami i dokręć łby śrub śrub za pomocą śrubokręta.

Upewnić się, że na tym etapie nie dokręcono zbyt mocno śrub, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do pęknięcia nowego sedesu. Następnie można wcisnąć plastikowe osłony łbów śrub z powrotem na miejsce na śrubach, a nowa deska sedesowa powinna być bezpiecznie zamontowana.

To już naprawdę wszystko! Twoja zupełnie nowa deska sedesowa powinna być teraz w doskonałym stanie.