Jeśli jest coś, czego widok nigdy nam się nie znudzi, to jest to wspaniała metamorfoza. Niezależnie od tego, czy chodzi o przekształcenie łazienki w stylu retro w nowoczesną oazę, czy nadanie świeżego wyglądu pozbawionej blasku sypialni, profesjonaliści dokonują tych cudów cały czas.

Aby dać projektantom szansę na zaprezentowanie ich ulubionych metamorfoz - i aby dostarczyć Ci wielu inspiracji dla Twojego własnego domu - dzielimy się najlepszymi "przed i po", które widzieliśmy w naszej serii "Metamorfoza tygodnia". Zrób notatki do następnej renowacji.

Naszą wizją dla tego projektu było stworzenie ponadczasowej kuchni odzwierciedlającej rok 1916, w którym dom został zbudowany" - mówi projektantka wnętrz Elizabeth Cooper. "Klasyczne detale, takie jak zabytkowy piekarnik, zabytkowe oprawy oświetleniowe, ściany z desek i listew, holenderskie drzwi i belkowany sufit, przyczyniają się do estetyki z początku XX wieku".

Poznaj eksperta Projektantka wnętrz Elizabeth Cooper, dyrektor i założycielka Elizabeth Cooper Interior Design w Nowym Jorku i San Francisco, jest znana z łączenia kolorów z nowoczesną sztuką, antykami i unikalnymi znaleziskami.

Przed:

"Usunięcie narożnej szafki pozwoliło nam na umieszczenie okien na tylnej ścianie, wypełniając pokój naturalnym światłem i świeżym powietrzem" - zauważa Cooper. "Utrzymaliśmy okna bez zasłon, aby odsłonić piękne kalifornijskie sosny na zewnątrz. "Dodanie trzech półek przed jednym z okien stworzyło dodatkowe miejsce do przechowywania talerzy i misek".

Po:

"Właściciele domu pochodzą z nadmorskiego miasteczka w Connecticut, więc chcieliśmy stworzyć podobną estetykę na Zachodnim Wybrzeżu, używając stylu, który nazywamy farmhouse coastal, co zaowocowało przestrzenią, która jest słoneczna, autentyczna i gościnna" - mówi Cooper.

Co się zmieniło:

    Motyw kolorystyczny: Czyste odcienie bieli sparowane z bogatymi odcieniami szarości tworzą ponadczasowy i klasyczny wygląd. Szafki: Mosiężne okucia uzupełniają szafki w stylu shaker. Półki: Białe półki wtapiają się w ściany i zapewniają niezbędne miejsce do przechowywania szkła, talerzy i misek. Blat: Szaro-biały marmur Carrara jest fantazyjny, ale wystarczająco subtelny, aby pasował do stylu wiejskiego. Płytki: 8" pasek marmuru Carrara pod oknami łapie rozlane płyny i rozpryski, podczas gdy 2" x 4" płytki typu subway pojawiają się nad kuchenką.Wyspa środkowa: Ciepły mahoniowy blat na niestandardowej wyspie przyczynia się do poczucia domu. Sufit: Podpory kozłowe w kształcie litery x dodają wizualnego zainteresowania i tworzą iluzję wysokości. Zlew: Zlew z fartuchem z gliny ogniotrwałej jest odzwierciedleniem stylu XX wieku.Bateria zlewozmywakowa: Old school bateria z nielakierowanym wykończeniem z mosiądzu będzie rozwijać patynowane wykończenie w czasie. Lampy: Trzy lampy sufitowe mieszać przemysłowy i żeglarski styl i grać ładnie z dwóch wisiorków w pokoju.Oven: Odrestaurowany zakres rocznika jest sparowany z pudełka w kształcie deski i kaptur batten.Stools: Ciemne bejcowane stołki z orzecha włoskiego przyczyniają się do poczucia starego świata i dodają kontrastu do jaśniejszego drewna na podłodze i wyspie. Stół: Dębowy stół farmerski mieści osiem osób i charakteryzuje się ciepłą i zwietrzałą patyną. Fotel: Fotel, pokryty jasnym nadrukiem, zapewnia pop koloru i wygodną opcję siedzenia.Caning chair: Bauhaus krzesła wykonane z trzciny i drewna dodać nowoczesny, ale vintage vibe do przestrzeni. Holenderskie drzwi: Wyglądające na vintage nowe holenderskie drzwi dodają 20-wiecznego charakteru do pokoju. Podłoga: Naturalne kolorowe twarde drewno uosabia klasyczny styl farmhouse i odgrywa off ciepły żółty odcień mosiężnego sprzętu.

Kup wygląd:

Rejuvenation Carson Rod Pendant $529 Sklep
Serena & Lily Krzesło Thompson Wing Chair z gwoździami $2,598 Sklep
Design Within Reach Fotel Hoffmann $495 Sklep