Błędy w projektowaniu kuchni są łatwe do popełnienia, jeśli nie jesteś świadomy istotnych elementów, które wchodzą w skład procesu.

Tworzenie wymarzonej kuchni wymaga pewnej refleksji, aby zapewnić jak najbardziej efektywną pracę przestrzeni. Podejmij kilka dodatkowych kroków do zaplanowania, aby upewnić się, że twoi przyjaciele i rodzina będą mogli się wygodnie zgromadzić.

Poniżej wymieniono najczęstsze błędy w projektowaniu kuchni:

Unikanie Teorii Roboczego Trójkąta

Trójkąt roboczy jest niezbędny dla dobrze funkcjonującej kuchni. Zlewozmywak, lodówka i kuchenka są umieszczone w obrębie trójkąta, dzięki czemu można je łatwo przenosić między sobą.

Kiedy te główne urządzenia są ułożone w inny sposób, można znaleźć się w dodatkowych krokach, co sprawia, że przygotowywanie posiłków jest dłuższym procesem.

Niewystarczająca ilość miejsc siedzących

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę liczbę członków rodziny i przyjaciół, którzy często zbierają się w twoim domu.

Czy regularnie organizują Państwo kolacje lub posiłki wakacyjne? Jeśli tak, to musisz mieć na uwadze, gdzie będą siedzieć Twoi goście. Możesz rozważyć dodanie baru śniadaniowego lub wyspy, która może pomieścić dodatkowe osoby w razie potrzeby.

Podejmowanie decyzji w ułamku sekundy

Wszyscy możemy zakochać się w pięknych kipiących salonach kuchennych, ale trzeba trochę czasu, aby zobaczyć, jak te same elementy będą wyglądać w Twojej przestrzeni.

Czy masz wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć taki sam wygląd jak salon wystawowy? Rozmiar często może być mylący, gdy patrzysz na kuchnię w salonie wystawowym w porównaniu do rzeczywistego domu.

Zaleca się pobranie próbek do domu, aby zobaczyć jak będą wyglądać w oświetleniu, które będzie używane w nowej przestrzeni.

Słabe opcje przechowywania produktów

Wszystkie twoje małe urządzenia, naczynia, garnki, patelnie itp. potrzebują domu. Gdy ty planujesz twój nową kuchnię, myśleć o dokąd ty będziesz przechowywał wszystkie te rzeczy. To jest coś, co będziesz chciał omówić z projektantem. Ty możesz kończyć up mieć przestrzeń dodawać spiżarnię, dla dodatkowy przechowania.

Słabe oświetlenie

Ciemne kuchnie są nieprzyjemne i trudne do pracy. Dużo łatwiej jest przygotować posiłek, jeśli ma się odpowiednie oświetlenie.

Spójrz na swoją istniejącą kuchnię. Czy masz dużo światła słonecznego w ciągu dnia? Jeśli nie, możesz zdecydować się na dodanie okna lub zwiększenie rozmiaru swojego obecnego.

Nowe oprawy oświetleniowe mogą zostać dodane, aby rozjaśnić Twoją przestrzeń, jak również pod oświetleniem szafkowym dla Twojego miejsca pracy. Dodaj lampy wiszące nad swoją wyspą lub półwyspem, aby podkreślić ten obszar i ułatwić przygotowywanie posiłków.

Widoczny pojemnik na śmieci

Jednym z najbardziej popularnych pomysłów jest znalezienie miejsca na ukrycie kuchennego kosza na śmieci.

Dodanie szafki z wysuwanym schowkiem na puszki jest doskonałym sposobem na utrzymanie nieestetycznych puszek poza zasięgiem wzroku.

Wniosek

Zawsze ważne jest, aby przed rozpoczęciem projektu skontaktować się z doświadczonym projektantem, aby omówić powyższe punkty. Będziesz w stanie omówić wszelkie wątpliwości dotyczące Twojej przestrzeni, a projektant zaoferuje Ci nowe pomysły, które być może zechcesz włączyć do swojego ogólnego projektu.

Niezależnie od tego, czy wykonujesz prostą przebudowę, remont kapitalny, czy też nowy budynek, Twoja doskonała kuchnia jest możliwa. Poświęcenie czasu na planowanie z wyprzedzeniem sprawi, że proces przebiegnie gładko i w mgnieniu oka będziesz miał swoją nową kuchnię! Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź: Jak zaprojektować idealną kuchnię i szafkę kuchenną do przechowywania - The Ultimate Designs.