Spójrzmy prawdzie w oczy: Nikt nie lubi czyścić swojej mikrofalówki. Resztki jedzenia przyklejają się do ścianek mikrofalówki, a wielokrotne używanie sprawia, że plamy stają się trwałe. (I nawet jeśli szorujesz z całej siły, jaką możesz wykrzesać, te nieestetyczne plamy pozostają nietknięte).

Na szczęście, jest dobra wiadomość. Czyszczenie mikrofalówki może być łatwym przedsięwzięciem, jeśli tylko będziesz uzbrojony w odpowiednie narzędzia. Do tej pracy będziesz potrzebować kilku miękkich ściereczek, cytryny, miski nadającej się do mikrofalówki i białego octu. Gdy już zgromadzisz te niezbędne przedmioty, czytaj dalej, aby odkryć sekret, dzięki któremu Twoja mikrofalówka będzie wyglądać jak nowa.

Czyszczenie wnętrza

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest poluzowanie tych uporczywych plam i nagromadzeń tłuszczu wewnątrz mikrofalówki. Aby to zrobić, wypełnij swoją mikrofalową miskę z jedną filiżanką wody i trochę posiekanej cytryny.

Umieść miskę w mikrofalówce i włącz ją na około trzy do pięciu minut (lub jakkolwiek długo trwa gotowanie wody). Okno mikrofalówki powinno stać się mgliste, zanim praca zostanie wykonana.

Gdy mikrofalówka się zatrzyma, odczekaj 15 minut przed jej otwarciem.

Otwórz mikrofalówkę i wyjmij miskę. Ściany powinny być wystarczająco mokre, aby umożliwić Ci podnieść te plamy prawie bez wysiłku.

Miesza równe części woda i biały ocet w filiżance lub misce i wtedy zanurza jeden twój miękkich płótna w rozwiązaniu. Używa płótno wtedy szorować wnętrze mikrofala. Nie zapomnij o czyszczeniu pod tacą obrotową, jeśli taką posiadasz.

Użyj drugiej wilgotnej ściereczki, aby wytrzeć mikrofalówkę, gdy już skutecznie usuniesz plamy.

Czyszczenie powierzchni zewnętrznej

Czyszczenie zewnętrznej strony mikrofalówki jest generalnie dużo łatwiejsze, ale jest to podwójne zadanie. Najpierw, ty chcesz używać twój wodnego i octowego rozwiązanie szorować drzwi, okno, wierzch, strony, i rękojeść. Następnie spłucz wilgotną szmatką jak zwykle.

Dla uszczelki drzwi, trzeba będzie użyć trochę więcej ostrożności. Możesz użyć roztworu wody i octu na wszystkich plastikowych częściach urządzenia, ale musisz uważać, aby używać tylko zwilżonej wodą szmatki na gumowej uszczelce wzdłuż krawędzi mikrofalówki. Gdy wszystkie części wyschną, twoja mikrofalówka powinna wyglądać dobrze jak nowa.

Utrzymywanie mikrofalówki w czystości

By utrzymać twoją mikrofalówkę od dostawania się overrun z brudem, to jest najlepszy czyścić je przynajmniej raz tydzień (lub idealnie po każdym użyciu). Kiedy odgrzewasz jedzenie, dobrym pomysłem jest również przykrycie go, aby zapobiec przywieraniu cząsteczek jedzenia do ścianek mikrofalówki.

Kontynuuj wiosenne porządki, ucząc się, jak czyścić piekarnik w zaledwie siedmiu krokach. 

Dowiedz się więcej na: http://urzadzamy-mieszaknie.pl