Materiałem, który od bardzo dawna cieszy się popularnością, jeśli chodzi o wykańczanie podłóg i ścian łazienek są płytki ceramiczne. Jest to spowodowane między innymi tym, że jest to materiał wyróżniający się wysokimi walorami estetycznymi oraz łatwością, z jaką można je utrzymać w czystości. Do tego obecnie płytki dostępne w ogromnym wyborze kolorów, wzorów, faktur i rozmiarów. Nie zapominajmy też o tym, że w sprzedaży są obecnie dostępne płytki nie tylko od największych polskich producentów, ale także płytki sprawdzone z zagranicy. Wśród największych polskich producentów znajduje się firma Ceramika Paradyż. Zobaczymy, jakie są jej propozycje.

Ciekawe płytki ścienne

Ceramika Paradyż produkuje płytki ceramiczne już od ładnych kilkunastu lat. Przez ten czas marka zdążyła wypracować sobie uznanie bardzo wielu klientów nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Kolekcje płytek, które proponuje firma Paradyż wyróżniają się bardzo wysoką jakością i niezwykle ciekawym wzornictwem. Wśród kolekcji płytek, które w sklepie już z daleka przyciągają uwagę klientów jest Paradyż kolekcja Fiori. Płytki z kolekcji Fiorii wyróżniają się pastelowymi kolorami. Wchodząc do łazienki, której ściany mają tak optymistyczne barwy od razu można poczuć się lepiej. Płytki Fiori dostępne są w 3 odcieniach kolorystycznych. Do wyboru są płytki w odcieniu coral, blue i bianco. Płytki z kolekcji Fiori można wykorzystać nie tylko jako materiał wykończeniowy ścian w łazienkach, świetnie sprawdzą się również w kuchni. Powierzchnia płytek zyskała błyszczące wykończenie. Kolekcję uzupełnia matowy panel dekoracyjny, który składa się z 3 elementów. Widnieje na nim motyw jungle. Można dokupić jeszcze cegiełki w odcieniu coral lub blue. Płytki z kolekcji Fiori na pewno zwrócą uwagę osób, które poszukują niebanalnych rozwiązań do swojej kuchni czy łazienki.

Nie tylko design się liczy

Wybierając płytki kierujemy się najczęściej tylko ich designem i ceną. Tymczasem zapominamy, że płytki należy dobierać pod kątem pomieszczenia, w którym będą montowane. Płytki ścienne z reguły przeznaczone są tylko do układania wewnątrz pomieszczeń, na tarasach i balkonach można układać tylko płytki mrozoodporne. Na ścianach najczęściej układamy glazurę. To dość delikatne płytki przeznaczone wyłącznie do wykańczania powierzchni ścian. Płytki podłogowe można wykorzystać również jako płytki ścienne. Powierzchnia płytek podłogowych nie powinna być zbyt śliska. Antypoślizgową powłokę powinny mieć zwłaszcza płytki podłogowe przeznaczone na podłogę w łazience. Do kuchni i łazienek wybierajmy płytki, które są odporne na powstawanie plam i działanie środków chemicznych. Takie płytki nie zniszczą się, gdy przypadkowo wylejemy na nie herbatę czy wino. Ich powierzchnia nie zostanie zniszczona także po umyciu detergentami. Wszystkie trudne zabrudzenia z takich płytek dadzą się usunąć bez najmniejszego problemu.

Płytki ceramiczne to sprawdzony i bardzo popularny materiał wykończeniowy. Doskonale sprawdzają się na ścianach i podłogach.