"Niewiele rzeczy zdradzało wiek tej kuchni - sękate dębowe szafki, terakotowa podłoga z ciemnymi i brudnymi fugami, przestarzały blat z płytek, czy muszę kontynuować?" - pyta projektantka wnętrz Aparna Vijayan.

Poznaj eksperta Aparna Vijayan jest projektantką i architektem w Ulrich, Inc. w Ridgewood, N.J., która wykorzystuje swoje wykształcenie artystyczne i architektoniczne, aby połączyć ekskluzywną estetykę z praktycznym i funkcjonalnym wzornictwem.

Przedtem:

"Chciałam stworzyć kuchnię pełną przepychu, aby właściciele domu, oboje zapracowani lekarze, którzy pracują przez wiele godzin, mogli spędzać swój wolny czas na zabawianiu przyjaciół i rodziny w nowoczesnej, ale wydajnej przestrzeni" - mówi Vijayan. "W kuchni znajduje się wyspa do przygotowywania posiłków oraz półwysep, na którym trójka ich dzieci może jeść lub odrabiać lekcje".

Po:

"Pops of purple and hits of metallic silver and gold give this space a futuristic feel", dodaje Vijayan. "Srebrne panele wentylacyjne na półwyspie sprytnie ukrywają ogrzewanie podłogowe".

Co się zmieniło:

    Motyw kolorystyczny: Biel, srebro i purpura - odcienie, które są przenoszone przez cały dom - definiują przestrzeń.Backsplash: Kamień Carrera backsplash ma nowoczesny wzór chevron, który zawiera paski szkła wplecione w marmur. Liniowy metalowy backsplash przy barze jest mieszanką miedzi, szczotkowanej i polerowanej stali nierdzewnej. Szafki: Płaskie, współczesne drzwi są pomalowane na srebrny odcień, podczas gdy śliwkowy kolor na górnych szafkach barowych tworzy nowoczesny, a zarazem vintage klimat. Szafki ze stali nierdzewnej przodu szuflady przechowywania przez piekarnik.Hardware: Polerowany chrom jest mieszany z satynowymi złotymi uchwytami w całej kuchni.Stołki: Regulowane stołki barowe, z ich szarymi skórzanymi siedzeniami kubełkowymi, dodają współczesnego charakteru do półwyspu.Pendants: Trzy przypominające origami satynowe złote zawieszki mienią się nad wyspą i półwyspem.Zabiegi okienne: Okno bez zasłon wyrównuje się z czystym, współczesnym designem.Sink: Ponadgabarytowych 48 "zlew kambuz posiada dwie baterie, co pozwala dwa razy więcej miejsca na prep i cleanup.Countertops: Łatwe w utrzymaniu blaty kwarcowe zapewniają spokojny pierwszy plan do dramatycznego backsplash.Flooring: Odporna na zarysowania podłoga winylowa naśladuje drewno i zawiera odcienie szarości, tan, i brown.Appliances: Większość urządzeń ze stali nierdzewnej żyć na jednej ścianie, w tym lodówka, chłodziarka napojów, szuflady lodówki i podwójne piekarniki. Niestandardowy kaptur, wykonane z polerowanej i stali nierdzewnej, wisi nad kuchenką, podczas gdy zmywarka jest ukryty za szafkami.

Zobacz jak to wygląda:

Overstock Skórzane, regulowane, obrotowe stołki barowe Airlift, zestaw 2 szt. $126 Sklep
Wayfair Okrągły stół jadalny Julien z marmuru sztucznego $1745 Sklep
Simple Living Krzesło Beta, zestaw 2 szt. $153 Sklep