Projektanci wnętrz i inni eksperci w branży domowej pracują nad imponującą liczbą przestrzeni w trakcie swojej kariery. Ale nawet jeśli po kilku latach niektóre z tych metamorfoz i przeprojektowań zaczynają się ze sobą zlewać, są takie pomieszczenia, które są po prostu niezapomniane.

Dlatego, aby dać projektantom szansę na powrót do ich ulubionych projektów - i aby dostarczyć Ci wielu inspiracji do Twojego własnego domu - dzielimy się jednym pomieszczeniem, które ci profesjonaliści zapamiętają na zawsze. Dla niektórych jest to sentymentalny związek, dla innych przeszkoda, której nigdy nie sądzili, że uda im się pokonać. Ale bez względu na wszystko, te pokoje są warte zapamiętania.

Projektantka Kate Lester opisuje tę kuchnię w słonecznej Kalifornii w trzech słowach: klasyczna, wygodna i zadbana. Pochodząca z Los Angeles projektantka jest przyzwyczajona do realizacji dużych projektów budowlanych - ma za sobą ponad 15 lat doświadczenia. Jednak przebudowa tej kuchni była szczególnie pamiętna, ponieważ klientka udowodniła, że jeśli na początku się nie uda, należy spróbować ponownie, ale tym razem z nową wizją i zespołem projektowym.

Klientka, wieloletnia klientka sklepu Lester's w Hermosa Beach, CA, zwróciła się do projektantki z prośbą o przebudowę kuchni, pomimo faktu, że przeszła ona renowację niecały rok wcześniej. Niestety, przestrzeń nie była tym, czego oczekiwała klientka, ale Lester był zdeterminowany, aby urzeczywistnić jej wizję.

Podoba mi się pomysł, że można powiedzieć co nieco o naszym kliencie po samym spojrzeniu na przestrzeń. Jest ona ciepła, przytulna i interesująca jednocześnie.

"To była wyjątkowa prośba, delikatnie mówiąc", mówi Lester do MyDomaine. "Ale zrozumiałem, że czuła się tak przytłoczona podczas pierwotnego procesu budowy, że po prostu się poddała. Naszym zadaniem była pomoc w stworzeniu przestrzeni, która była przyjazna, ciepła i odzwierciedlała jej zamiłowanie do estetyki wiejskiej, czerni i bieli oraz znalezisk w stylu vintage."

Myśląc o projektowaniu tego pokoju, Lester wyjaśnia, że czuje się "po prostu szczęśliwa", że była w stanie zrealizować nową wizję swojej klientki w tej przestrzeni.

Przewińcie dalej, aby zobaczyć jak Lester stworzyła świeży i ponadczasowy domek na wsi, o którym marzyła jej klientka.

Dla Lester była to doskonała okazja do pracy z klientką, w której widzi wiele z siebie. "W momencie, gdy ją poznałam, od razu przypadłyśmy sobie do gustu" - mówi. "Jej styl i to, czego szukała, było tak zbieżne z moim osobistym stylem, że od razu rzuciłam się w wir pracy i nie oglądałam się za siebie".

Remont kuchni wkrótce się rozpoczął, ale z kilkoma natychmiastowymi wybojami. Ponieważ niektóre aspekty przestrzeni były niedawno przebudowywane i kosztowne do wymiany ponownie, a mianowicie hydraulika i blaty, zespół Lestera musiał zaprojektować wokół tych cech. Ale istniejące wcześniej blaty błyszczą teraz dzięki nowo zainstalowanym szafkom i dodaniu koloru do wyspy kuchennej. Pomalowanie dolnej części wyspy na głęboki kolor granatowy pozwoliło Lesterowi nadać kuchni nową głębię i wizualne zainteresowanie.

Duże elementy wyposażenia były pierwszymi, które zostały poddane renowacji, a wraz z nimi przyszedł kierunek dla reszty przestrzeni. "W momencie, gdy te zmiany zaczęły się pojawiać, wiedziałam, że zmierzamy we właściwym kierunku" - wspomina Lester.

Zaczęliśmy od rustykalnych elementów gospodarstwa. Okap z odzyskanego drewna i zabytkowe krzesła zestawiono z bardziej współczesnymi dodatkami, takimi jak dębowe stołki barowe typu "wishbone" i wyrazisty backsplash z płytek, aby utrzymać przestrzeń w nowoczesnym i przemyślanym stylu.

Inne wyróżniające się elementy kuchni to lampy wiszące z Urban Electric Co. i ławki do jadalni w stylu farmerskim. "Jak można nie kochać niestandardowych czarnych ławek farmerskich, które zrobiliśmy do stołu bankietowego?" dodaje Lester. "Są one tak unikalnym ujęciem tradycyjnego krzesła wiejskiego, a pop czarnego koloru pomaga uziemić cały pokój i dodaje pop kontrastu".

Pokój jest reprezentatywny dla obecnego stylu projektowania Lestera, równie dobrze nadaje się do życia, jak i jest luksusowy. "Czuje się w nim komfortowo, ale również z rozmysłem", mówi Lester. "Podoba mi się pomysł, że można powiedzieć co nieco o naszym kliencie po prostu rzucając okiem na tę przestrzeń. Jest ciepła, przytulna, a jednocześnie interesująca."

Lester zauważa, że jednym z najbardziej satysfakcjonujących momentów projektu było odsłonięcie, podczas którego klientka zalała się łzami. "Świadomość, że przestrzeń jest teraz bardziej odzwierciedleniem jej i jej rodziny sprawiła, że wszystko było tego warte" - mówi. "To takie satysfakcjonujące pomagać ludziom w tworzeniu tła, na którym mogą dzielić się wspaniałymi wspomnieniami".

Patrząc wstecz na ten projekt, Lester docenia współpracę, jaką czuła między sobą a klientem. "Myślę, że ważne jest, aby pamiętać, że ludzie zatrudniają cię dla twojej wiedzy i profesjonalnej opinii," zauważa.