Co ma metaliczne akcenty, nienaganną dbałość o skalę i proporcje, warstwę wyrazistej farby (albo odważnej, albo neutralnej) i jest całkowicie wolne od bałaganu, a jednocześnie może pochwalić się osobistym akcentem? Współczesna kuchnia naszych marzeń. Jeśli chodzi o znalezienie równowagi między formą a funkcją oraz tradycją a nowoczesnością w kuchni, możemy się wiele nauczyć od projektantów wnętrz. W związku z tym, zebraliśmy 13 naszych ulubionych współczesnych kuchni od profesjonalistów znających się na stylu. Te przestrzenie oferują wiele świeżych sposobów, aby pokazać serce domu trochę na trend, ale ponadczasowe miłości. Więc jeśli jesteś remontu i chcesz poczuć się z opcji przed podjęciem zobowiązania do jednego kierunku projektowania, lub po prostu chcesz trochę inspiracji, spójrz na tych następnego poziomu współczesnych kuchniach.

Z czystą białą farbą i płytkami, prostymi srebrnymi uchwytami, klasycznymi podłogami z twardego drewna i subtelnymi czarnymi blatami, jest to jedna z kuchni, która nie może się znudzić. Prostota projektu nowojorskiej projektantki Elizabeth Roberts pozwala, aby wspaniałe architektoniczne kości pomieszczenia mówiły same za siebie. Powódź naturalnego światła również nie zaszkodzi.

Perfekcja z połowy ubiegłego wieku spotyka się z nowoczesnym minimalizmem w tej wyjątkowej przestrzeni. Futurystyczny charakter kabiny może być osiągnięty tylko przez firmę JH Interior Design z Zachodniego Wybrzeża. Zastosowanie ciepłego, kasztanowo-brązowego drewna we wszystkich elementach, od podłogi po sufit, a nawet w urządzeniach takich jak lodówka, tworzy spójne, jedyne w swoim rodzaju środowisko. Jeszcze lepiej, pozwala nam to skupić się na uderzającej, teksturowanej pomarańczowej fasadzie, którą ładnie oświetla złoty wisiorek.

Ta kuchnia ma mnóstwo osobowości bez wrażenia przesady. Podoba nam się, że Open House LA wybrał skórzane stołki barowe, które nie do końca pasują do pomalowanych na niebiesko szafek - w ten sposób pomieszczenie jest nieco bardziej nietypowe, co tworzy intrygę, której w innym przypadku byśmy nie uzyskali. Podczas gdy sztuka ścienna w stylu vintage, awangardowa fotografia i ukryty okap są łatwymi atrakcjami, naszym ulubionym elementem jest kącik z ladą, ponieważ przypomina włoską kawiarnię w stylu Art Deco.

Zawsze możesz liczyć na projektantkę Catherine Kwong, która dekoruje nieskazitelne domy w San Francisco z poczuciem miejsca. Ta kuchnia jest dowodem na to, że zawsze należy mówić "tak" marmurowi i żarówce, która jest bardziej jak dzieło sztuki. Kamienny backsplash jest gładki, elegancki i nieco bardziej unikalny niż klasyczne płytki w stylu subway. Aby wszystko było przystępne i nadawało się do życia, uwielbiamy to, jak bardziej wyszukane elementy są stonowane przez minimalne krzesła z czarnej skóry i otaczające je jasne drewno.

Czym byłoby zestawienie współczesnych kuchni bez jednej kwintesencji nowoczesności w mieszance? Jeśli cenisz surową elegancję minimalistycznych przestrzeni, ta kuchnia autorstwa skandynawskiej projektantki Annaleeny będzie w sam raz dla Ciebie. Samotna, podwieszana żarówka jest idealnym elementem do oświetlenia tej kuchni i jadalni, a matowa czarna zastawa stołowa ułożona na geometrycznej, białej, lakierowanej wyspie stanowi jej wykończenie.

Tradycyjne style mogą nadal wyglądać kreatywnie i być na czasie, gdy są połączone z nowoczesnymi elementami. Przykład na to? Arcydzieło kuchni Elizabeth Roberts z tym wyszukanym francuskim zestawem. Aby uczynić go pop, jest on zagnieżdżony na tle wspaniałych marmurowych liczników, kaptur, backsplash i półki. Szafki pomalowane na szaro pomagają złagodzić kontrast pomiędzy jasną bielą kamiennych powierzchni a głębokim czarno-złotym piecem.

Oto dowód, że głęboki oceaniczny niebieski odcień jest idealnym kolorem farby dla współczesnej kuchni. Ten odważny kolor pakuje dużo ciosu w maleńkiej kuchni dine-in. Plus odsłonięte półki i samotny pochylony obraz naprawdę spersonalizować pokój na laid-back czuć, że nie zajmuje żadnej cennej powierzchni. Złote kinkiety, okucia i bateria również podnoszą przestrzeń, nie kolidując z lekko zużytym brązowym stołem i podłogą.

Jesteśmy pod wrażeniem sposobu, w jaki ta kuchnia uhonorowała wiktoriańskie kości tego domu, wprowadzając jednocześnie kilka współczesnych elementów, takich jak śródziemnomorskie płytki podłogowe, odsłonięte belki, biały, ukryty okap i eleganckie mosiężne lampy wiszące. Choć nie wiedzielibyśmy o tym, gdybyśmy widzieli każdy element z osobna, pięknie się one uzupełniają dzięki ekspertyzie JH Interior Design z Portland.

Jeśli chodzi o coś nieco bardziej nastrojowego, uwielbiamy te ciemnoszare lakierowane szafki i backsplash w kuchni od skandynawskiej firmy Fantastic Frank. Złote okucia dodają przestrzeni odrobinę blasku, sprawiając, że mniejsza kuchnia nadal czuje się wyrafinowana i fantazyjna.

Przede wszystkim podoba nam się układ tej kuchni, zaprojektowanej przez projektantkę Amber Interiors z Los Angeles. Wyspa świetnie oddziela ją od reszty przestrzeni, ponieważ wpada w bardziej formalne ustawienia, takie jak salon i jadalnia. Osiągnięto to dzięki połączeniu stylu industrialnego (lampy wiszące) z gładkimi blatami, ukrytymi urządzeniami, neutralnymi stołkami i jasnym perskim dywanem, który ociepla wnętrze.

Dostosowany, ale żywy, ten dom na Long Island został udoskonalony przez BHDM Design. Z dużą ilością miejsca do przechowywania, rozległymi blatami i wygodnymi stołkami przy wyspie do swobodnego spożywania posiłków, jest to idealna kuchnia rodzinna. Obramowane dzieło sztuki nad kuchenką dodaje tylko odrobinę osobowości bez tworzenia bałaganu, a jeszcze lepiej te podłogi są super trwałe i łatwe do czyszczenia, więc nikt nie będzie płakał nad rozlanym mlekiem.

Po prostu nie mogliśmy się oprzeć jeszcze jednej kuchni od JH Interior Design. Jest to idealny przewodnik, jak odświeżyć kuchnię bez robienia pełnego remontu. Na przykład, jeśli potrzebujesz więcej miejsca do gotowania w kuchni, wprowadź wysoki stół jadalny zamiast wyspy. Możesz go używać jako dodatkowej przestrzeni jadalnej, kiedy nie wykorzystujesz go do gotowania. Liniowy złoty wisiorek dodaje odrobinę nowoczesnego stylu, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej eleganckie.

Oto kolejny współczesnej kuchni, która czuje się świeże i nowe, ale również zawiera klasyczne kawałki jak ekstrawagancki żyrandol. Dębowa podłoga, czyste białe ściany i stal nierdzewna piec peaking zza wyspy kuchennej stworzyć łatwą równowagę między dorywczo i fantazyjne, livable i photo-ready.