Kąpiel uważana jest za czynność relaksującą i uspokajającą od, no cóż, prawie od zawsze (mówimy tu już o Kleopatrze, która regularnie oddawała się kojącej kąpieli w mleku)! Jeśli historia czegoś nas nauczyła, to tego, że niewiele jest rzeczy, które koją duszę tak, jak niebiańska kąpiel w wannie.

Z czasem zaczęto preferować różne składniki, aby spotęgować to doznanie i obecnie istnieje wiele sposobów, aby zamienić swoją kąpiel w kojącą przystań.

Mamy kilka świetnych wskazówek, jak stworzyć najbardziej uspokajającą kąpiel, używając naturalnych produktów, które zadbają o Twoją skórę, a jednocześnie pozwolą Ci się odstresować.

KĄPIEL W MLEKU I MIODZIE

Słynna jako ulubiona rozrywka Kleopatry i źródło jej nieprzemijającego piękna, kąpiel w mleku i miodzie jest kojącym odpryskiem od tysięcy lat.

Będziesz potrzebować mleka i miodu (oczywiście), ale upewnij się, że miód jest niesłodzony, abyś mogła cieszyć się jego naturalną dobrocią. Rozpuść pół filiżanki miodu w kubku z wrzącą wodą, mieszając, aż miód stanie się lepki. Wlej to do wody w wannie, razem z jedną filiżanką mleka, i wiruj, aż miód rozprowadzi się po całej wannie.

Rada: Woda w wannie powinna być raczej gorąca niż ciepła, aby miód zachował swoją konsystencję.

CZERWONE, CZERWONE WINO

Wierzcie lub nie, ale na całym świecie są uzdrowiska, które oferują gościom możliwość kąpieli w czerwonym winie. Ten klasyczny napój jest pełen przeciwutleniaczy i sprawi, że Twoja skóra będzie niezwykle miękka: ponieważ jest kwaśne, stanowi doskonały środek złuszczający. Antyoksydanty wytwarzane w procesie produkcji wina są uważane za niezwykle skuteczne w zapobieganiu zmarszczkom, redukcji cellulitu i pobudzaniu krążenia!

Proces winoterapii w spa obejmuje zazwyczaj wykonanie okładu upiększającego, a następnie masaż z użyciem ekstraktów winnych zamiast olejku do masażu. Następnie zrelaksujesz się w gorącej kąpieli w czerwonym winie, gdzie strumienie pulsującej wody wprawią Cię w stan błogości.

Możesz spróbować kąpieli w czerwonym winie w domu - nie musisz kupować tyle trunku, by wypełnić całą wannę, by poczuć korzyści! Wystarczy duży kieliszek czerwonego wina, wlany razem z wodą do wanny i wymieszany z wodą.

Jeśli pragniesz czegoś, co jest równie rozkoszne, co kojące, winoterapia może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wskazówka: Jeśli nie masz ochoty na marynowanie się w wannie z najlepszym Bordeaux, ale podoba Ci się pomysł na własne sanktuarium spa, sprawdź nasze wanny z hydromasażem, które zapewnią Ci najwyższy luksus kąpieli!

kąpiel

ZIOŁOWA HERBATA

Herbata ziołowa to doskonały dodatek do każdej kąpieli, który ukoi zarówno Twoją skórę, jak i umysł.

W dzbanku z wbudowanym sitkiem możesz zaparzyć ziołową miksturę przed wlaniem jej do wody w wannie, używając do tego celu ulubionej mieszanki sypkich liści. Zioła w sypkich liściach będą miały silniejsze działanie, ale jeśli nie masz czasu na stosowanie metody sypkich liści, możesz użyć torebek ziołowych.

Możesz też kupić lub zrobić woreczek na zioła (muślin lub chusta serowarska doskonale się do tego nadają) i zawiesić go nad gorącym kranem, aby woda przepłynęła przez woreczek i została nasączona ziołami.

Wskazówka: Niektóre zioła są szczególnie dobre, aby uspokoić cię podczas moczenia, więc zwróć uwagę na eukaliptus, sole morskie, płatki róży i melisę.

MĄKA OWSIANA

Idealne do łagodzenia egzemy lub oparzeń słonecznych, kąpiele w płatkach owsianych są genialne dla zmiękczenia i zrelaksowania skóry.

Zacznij od kolejnego muślinu lub chusty serowarskiej i nałóż łyżką trochę niearomatyzowanych płatków owsianych na jej środek. Ich ilość zależy od rozmiaru ściereczki, ale nie potrzebujesz ich zbyt wiele - napełnienie torebki grozi jej rozerwaniem w gorącej wodzie.

Jeśli chcesz, aby Twoja kąpiel w płatkach owsianych pachniała wyjątkowo przyjemnie, dodaj do mieszanki trochę suszonej lawendy lub kilka kropli olejku eterycznego. Jeśli masz jakąś szczególną chorobę skóry, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ niektóre olejki mogą ją pogorszyć.

Zapieczętuj woreczek z płatkami owsianymi sznurkiem lub gumką i umieść go w wannie z dala od kranu. Pozostaw ją do namoczenia, podczas gdy ty będziesz puszczać wodę w wannie, upewniając się, że torebka nie zbacza w kierunku kranu, ponieważ ciśnienie może spowodować jej rozerwanie. W ten sposób woda w wannie nabierze dobroczynnych właściwości płatków owsianych, ale nie powstanie kaszka owsiana!

Wskazówka: Zanim zamkniesz płatki owsiane w woreczku z materiału, upewnij się, że są w bardzo małych kawałkach. Możesz najpierw wsypać je do miski i delikatnie rozbić grzbietem łyżki, co zapewni im idealną konsystencję.

Wszyscy wiemy, że kąpiele są super-kojące, ale jeśli chcesz zwiększyć, jak wiele może zrobić dla Ciebie Twoja kąpiel, wypróbuj jeden z tych przepisów na odmłodzenie. Od niesamowicie odpustowych po najlepsze brytyjskie śniadanie, możesz cieszyć się kąpielą, która ukoi wszystkie Twoje problemy bez żadnej chemii w zasięgu wzroku.