Emily Henderson poszła na całość podczas projektowania kuchni swojego brata i szwagierki w Portland. Podczas gdy jej "unowocześniony, tradycyjny" design jest oszałamiający, to tak naprawdę nasz wzrok przykuł wspaniały zielony kolor szafek.

Poznaj eksperta Projektantka Emily Henderson, zwyciężczyni HGTV's Design Star, ma swój własny blog o projektowaniu wnętrz i założyła firmę projektową Emily Henderson Design. Prowadzi hitowy program telewizyjny Secrets from a Stylist i jest autorką książki STYLED.

Czym więc jest ten boski odcień, o którym mowa? To pewter green firmy Sherwin-Williams w wykończeniu szmaragdowej satynowej emalii, ale naszym zdaniem przypomina on kolor liścia eukaliptusa o idealnym połączeniu zieleni, błękitu i odrobiny szarości. Henderson mówi nam, że zaprojektowała projekt Portland z L.A., który, jak twierdzi, nie był łatwy lub coś, co poleciłaby, jeśli jesteś nowicjuszem w renowacji, ale to nie powstrzymało jej od stworzenia magii renowacji.

"Mogłam to sobie ułatwić i zrobić coś podstawowego i prostego, ale chciałam, żeby to było wyjątkowe i odważne" - mówi. Cóż, musimy przyznać, że to się udało.

Henderson mówi, że dom wymagał czegoś, co było "oryginalne i wyjątkowe", a ona chciała, aby ta kuchnia była centralnym punktem domu.

"Wszyscy zawsze zbierają się w kuchni, a ta była otwarta zarówno na pokój rodzinny, jak i jadalnię, więc moim celem było stworzenie mieszanki klasyki i nowoczesności, radości i wyrafinowania, z pewnymi momentami" - mówi. Henderson wstawiła również nowe duże okno, aby uzyskać dużo naturalnego światła i móc obserwować dzieci bawiące się na podwórku poniżej.

Rejuvenation Imbrie Articulating Sconce $379 Sklep

Cała kuchnia została całkowicie odnowiona od podstaw. Utrzymali plan podłogi w większości taki sam, ale teraz wyspa jest znacznie większa i zorientowana w innym kierunku, a oni przerobili rozmieszczenie lodówki i piekarnika. Nowe szafki, urządzenia, kafelki, podłogi i blaty zostały również dodane.

Rejuvenation Perles Drawer Pull $26 Sklep

Więc jak zdecydowano się na paletę kolorów? "Zrobiłem wiele niebieskich kuchni, więc chciałem zrobić coś innego tutaj," mówi Henderson. Ogólnie rzecz biorąc, trzymali się z dala od szarości w całym domu, ponieważ, jak to ujął Henderson, "Portland jest już tak szare, tak często". Po przetestowaniu miliona odcieni zieleni, w końcu wylądowali na pewter green.

"Jestem z niej bardzo zadowolona," mówi Henderson. "Jest głęboka, nasycona, mleczna i dramatyczna. Daje spokojne oświadczenie. Jest to odważny kolor, ale nie sprawia wrażenia odważnego, a to daje dużo życia do pokoju przy jednoczesnym zachowaniu go ponadczasowym i tradycyjnym."

Gabloty na blacie są prawdopodobnie ulubioną rzeczą Hendersona w tej kuchni, wraz z bateriami na gęsiej szyjce i zakresem inspirowanym stylem vintage. "Zbyt trudno jest wybrać," mówi.

Kuchnia jest bardzo minimalna i opływowa, bez zbędnego zamieszania. Filozofią było tu połączenie mody z funkcjonalnością i to się sprawdza.

Milo Dutch Oven $120 Sklep

Zakres vintage przynosi "zaktualizowany tradycyjny" styl i ponadczasowy urok, podczas gdy mosiężne szuflady zapewniają nowoczesny lifting.

W połowie lat 80-tych dom był pierwotnie jednopiętrowym domem podstawowym, który wymagał remontu i, według Hendersona, "dużej dawki duszy".

"Pierwotnie był dość tanio zrobiony i pozbawiony charakteru i życia", mówi. Cóż, zdecydowanie rozwiązała ten problem, ponieważ kuchnia teraz aż kipi od charakteru.

Udaj się na stronę Emily Henderson, aby zobaczyć więcej tej oszałamiającej kuchni.