Zbadaliśmy karierę w branży kafelków, dzieląc się wiadomościami wideo od trzech profesjonalistów, którzy mówią o udanych karierach w branży kafelków, a ponadto oferujemy te ważkie fakty na temat korzyści płynących z umiejętności handlowych w porównaniu do stopnia naukowego.

Jak donosi Forbes, koszt edukacji uniwersyteckiej wzrósł prawie ośmiokrotnie szybciej niż płace w ciągu ostatnich kilku dekad, a jednocześnie zadłużenie z tytułu kredytów studenckich jest tak wysokie, że dane z Rezerwy Federalnej wskazują, że co piąty absolwent z zadłużeniem był opóźniony w spłacie kredytu studenckiego. W 2017 roku miesięczne spłaty kredytów studenckich wynosiły średnio od 200 do 300 dolarów.

A Win/Win Situation

Scott Carothers, który prowadzi certyfikację i szkolenia dla Ceramic Tile Education Foundation (CTEF), opowiada nam więcej o tym, jak program praktyk zawodowych w zakresie płytek ceramicznych zwalcza ten problem:

"Zrobiliśmy studia, gdzie widzieliśmy pięcioletnie porównanie, gdzie uczeń wychodzący z liceum może wejść do handlu kafelkami jako praktykant i w ciągu pięciu lat, zarabiać przez te pięć lat, około 255 000 dolarów. Uczeń, który robi pięcioletni program w instytucji na poziomie college'u, wychodzi ze szkoły z prawdopodobnie w sąsiedztwie 150.000 dolarów do 175.000 dolarów długu, i nie ma pracy. I wiele razy okazuje się, że ludzie nie mogą znaleźć pracy w swojej branży, więc jest wyzwaniem, aby nawet pozostać w branży, w której są szkoleni. I odwrotnie, instalator płytek ceramicznych przechodzi przez dziesięć program praktyk ma pracę, i miał pracę przez całe pięć lat, i nadal pracuje. Więc, to jest naprawdę sytuacja wygrana/wygrana."

Być może, ta wiadomość się zbliża. National Student Clearinghouse kontynuuje raportowanie o spadku zapisów na studia z roku na rok. Carothers chcieliby, aby więcej studentów było zachęcanych do rozważenia kariery zawodowej. "Są tam dziś ludzie, którzy lubią pracować z rękami, a my chcielibyśmy zachęcić ich do podążania ścieżką programu praktyk z dobrym wykonawcą, wraz z programem szkoleniowym".

Zapotrzebowanie na wykwalifikowaną siłę roboczą
Mike Corona z Corona Marble and Tile in Woodbine, Maryland dostrzegł swoją największą szansę w przemyśle płytek ceramicznych po ukończeniu szkoły wyższej.

"Jestem instalatorem płytek drugiej generacji. Mój ojciec założył firmę Corona Marmur i Dachówka," wyjaśnia Mike Corona. "Powodem, dla którego dostałem się do branży, było to, że dostrzegłem szansę, że istnieje zapotrzebowanie na wykwalifikowaną siłę roboczą". Tak więc, to co znalazłem jako właściciel firmy i monter płytek przez 15-18 lat, to fakt, że zapotrzebowanie na wykwalifikowaną siłę roboczą jest tak samo ważne, jak nigdy dotąd".

Corona rozmawia z młodymi ludźmi, którzy stoją przed takimi wyborami zawodowymi, jak on, i daje im tę radę:

  • Bądź optymistą, wiedz, że w przemyśle płytek ceramicznych zdecydowanie istnieją możliwości.
  • Nie zostaniesz z dnia na dzień instalator płytek ani właściciel firmy.
  • Potrzebujesz chęci do nauki, entuzjazmu, napędu, motywacji, niezawodności, szacunku i zdolności do komunikacji.
  • Jesteś chętny do nauki i bycia uczonym.

Corona kontynuuje z pozytywnym przesłaniem, że jeśli te cechy charakteru są czymś, co okazujesz, lub czymś, co możesz poprawić, "tak długo, jak się uczysz i kwalifikujesz do spełnienia oczekiwań i przekroczenia tych oczekiwań, będziesz miał nieskończone możliwości".

Według analizy Abrigo, sześć z dziesięciu najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu amerykańskiego w 2019 r. należało do branży budowlanej - która zatrudnia w dużym stopniu wykwalifikowanych pracowników handlowych.

 


Podobne Artykuły