Płytki ceramiczne to niezwykle popularny materiał wykończeniowy. Najczęściej wybieramy płytki ceramiczne, gdy chcemy wykończyć ściany i podłogi w kuchni lub łazience.

Zalety płytek ceramicznych

Na rynku jest obecnie mnóstwo różnego rodzaju materiałów wykończeniowych, które wykorzystać na ściany i podłogi. Rzadko jednak, które łączą w sobie tyle zalet, co płytki ceramiczne. Ogromną zaletą płytek ceramicznych jest to, że utrzymanie ich w czystości to żaden problem. Ułożona podłoga z płytek ceramicznych będzie lśniła czystością bez konieczności żmudnego szorowania i stosowania specjalistycznych środków. Podłogę wystarczy odkurzyć i umyć ciepłą wodą z dodatkiem detergentu. Także umycie płytek ściennych nie jest trudne. Ceramiczne płytki to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią ład i porządek.

Różne trendy w projektowaniu płytek

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się stosunkowo często. Za nowymi trendami muszą podążać nie tylko projektanci wnętrz, ale także producenci płytek. Trzeba przyznać, że prześcigają się oni w interesujących propozycjach. Szukając płytek dobrej jakości, ale jednocześnie takich, które już z daleka przyciągną uwagę odwiedzających nas gości warto bliżej przyjrzeć się tym, których producentem jest polska firma Ceramika Końskie. Oferowane przez firmę produkty są nie tylko bardzo wysokiej jakości. Wyróżniają się również oryginalnym dizajnem. Ceramika Końskie kolekcja Capri to płytki, które mają wymiary 25x75 cm. Inspiracją do ich stworzenia były naturalne kolory: beże i brązy. Są to kolory, które bardzo łatwo połączyć z innymi, nawet bardzo wyrazistymi kolorami. Daje to ogromne możliwości aranżacji wnętrza.

Jak wybierać płytki?

Kupując płytki nie powinno się brać pod uwagę tylko ich ceny i wyglądu. Bardzo ważne jest też przeznaczenie płytek. Inne płytki musimy kupić na podłogę w łazience, a inne w salonie. Inne parametry muszą też mieć te płytki, które będą układane na ścianach oraz na zewnątrz domu. W przypadku płytek podłogowych koniecznie musimy sprawdzić ich nasiąkliwość. Jest to szczególnie ważny parametr, gdy szukamy płytek na podłogę w łazience oraz płytek na taras czy balkon. Płytki, które mają nasiąkliwość nie przekraczającą 3% śmiało możemy kupić zarówno do łazienki, jak i na zewnątrz. Na paczkach płytek typowo zewnętrznych producenci umieszczają oznaczenie w postaci gwiazdki. Mówi nam ona, że płytki są mrozoodporne. Na podłogę w kuchni najlepsze są płytki odporne na powstawanie plam i działanie detergentów. Takim płytkom nie straszne jest rozlane wino, kawa czy herbata. Na ścianie możemy układać zarówno płytki typowo ścienne (glazura), jak i podłogowe. Ale na podłodze można ułożyć tylko typowo podłogowe płytki. Glazura ułożona na podłodze szybko popęka.


Podobne Artykuły