Tak wiele produktów i akcesoriów, a tak mało miejsca - jak zmieścić tak wiele w małej łazience? Posiadanie skromnej lub wręcz miniaturowej łazienki jest niezwykle powszechne, ale nie musi stanowić problemu.

Mamy kilka świetnych pomysłów na małą łazienkę, które zmaksymalizują nawet najbardziej skromną przestrzeń bez kompromisów w kwestii stylu - i nie musisz przy tym rozbijać banku. Sprawdź nasze osiem najlepszych wskazówek, a odkryjesz, że rozmiar nie ma znaczenia, jeśli chodzi o Twój idealnie filigranowy apartament.

1. GÓRNA SZUFLADA

Niezależnie od tego, czy masz trochę miejsca pod umywalką, czy obok toalety, szuflady są oczywistym, ale skutecznym sposobem na stworzenie większej przestrzeni, niż się wydaje. Posiadanie szuflady bezpośrednio pod umywalką oznacza, że ulubiony środek czyszczący lub ręcznik jest zawsze w zasięgu ręki.

Aby zapewnić maksymalną ilość miejsca do przechowywania, istnieje wiele szafek pod umywalkę, które mogą być umieszczone pod umywalką i mogą pochwalić się kilkoma szufladami, a w niektórych przypadkach również szafkami. Jeśli masz trochę więcej miejsca do zabawy, istnieje wiele samodzielnych jednostek próżności, które mogą pomieścić wszystkie twoje łazienkowe niezbędniki, umożliwiając ci osiągnięcie wolnego od bałaganu, minimalnego wyglądu.

2. POWSTRZYMAJ SIEBIE

Podczas gdy projekt Twojej łazienki może mówić o minimalizmie, Twój stale rosnący wachlarz żeli pod prysznic, peelingów do ciała i kremów może mówić co innego. Ładne wiklinowe kosze stanowią praktyczne rozwiązanie do przechowywania, które jest tak samo łatwe dla portfela, jak i dla oka.

Możesz nawet wykazać się kreatywnością i zapolować na zabytkowe puszki po herbacie, kawie lub ciastkach w lokalnym sklepie z pamiątkami. Mogą one dodać torby charakteru do swojego apartamentu, a jednocześnie przechowywać nieestetyczne przedmioty, takie jak patyczki do uszu i wata.

półka z umywalką

3. PÓŁKI POD PRYSZNICEM

Wyczyść cenne miejsce na półkach w swojej łazience, inwestując w przyzwoitej wielkości pojemnik pod prysznic. Niektóre modele są wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy dla całej rodziny pod prysznicem, nadając reszcie apartamentu bardziej minimalistyczny wygląd bez bałaganu.

4. INTELIGENTNA PÓŁKA

Półki są tak wszechstronne, że można je zainstalować w wielu miejscach w łazience i wokół niej, aby przechowywać niezbędne rzeczy. Parę półek może siedzieć nad twój wanną, gdzie mogą być piled z ręcznikami i toaletowymi rolkami. Ty mogłeś nawet dostawać super inteligentnego i instalować jeden pod twój koszem, dokąd ty możesz utrzymywać kosze wypełniał z próżności produktami i flannels.

Szklane odkłada jednostki miewają skłonność być lekkimi, tym samym tworzyć iluzję przestrzeń, i mieszają w dobrze z oba współczesnymi i tradycyjnymi suites. Drewniane półki są inną opcją, która naprawdę może dać twojej łazience ciepły, naturalny vibe; Właśnie zapewniać one traktują lub lakierują zapobiegać wodnej szkodzie.

5. USTAWIAJ W STOSY

Wykorzystaj w pełni swoją przestrzeń pionową i zainwestuj w szafkę łazienkową do przechowywania wszystkich niezbędnych rzeczy. Szafki wolnostojące są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i mogą stać obok umywalki lub nawet wygodnie w rogu, aby zmaksymalizować ograniczoną przestrzeń.

Szafki montowane na ścianie mogą zapewnić dużo miejsca do przechowywania bez narzucania przestrzeni na podłodze i mogą być umieszczone w wielu częściach twojego apartamentu. Jeśli szukasz szafki naściennej do przestrzeni nad umywalką, możesz zdecydować się na szafkę z lustrem, która zapewni rozwiązanie próżności, jak również przechowywanie.

6. JEDYNA DROGA PROWADZI W GÓRĘ

Jeśli masz malutką toaletę na dole, w której nie ma miejsca na huśtanie się kota, spróbuj zainstalować kilka półek wysoko nad samą toaletą. Tutaj możesz ułożyć wszystkie swoje rolki papieru toaletowego, ręczniki i ozdoby bez narzucania się na ograniczoną przestrzeń. Przed instalacją upewnij się, że nad toaletą będzie wystarczająco dużo miejsca, aby zrobić to bezpiecznie - nie chcesz, aby ktoś uderzył się w głowę!

7. SEKRETNY SCHOWEK

Kiedy wydaje się, że miejsca, którego potrzebujesz do przechowywania po prostu nie ma, być może nie szukasz wystarczająco mocno. Więc, jeżeli ty zdarzasz się mieć airing szafkę lokalizującą w twój łazience, dlaczego nie próbujesz używać przestrzeń na inside drzwiach wieszać caddy?

Jeśli pod umywalką masz trochę miejsca na produkty i akcesoria, ale nie masz miejsca na półki, to spódnica pod umywalką może być opcją, która przykryje ten obszar. To nie tylko utrzymuje nieestetyczny bałagan ukryty z dala od gołego oka, ale pomaga dać twojej łazience ładny, kobiecy dotyk zbyt.

8. OFF THE RAILS

Podczas gdy poręcze są powszechnie używane do przechowywania ręczników łazienkowych, jeśli są one strategicznie umieszczone wyżej na ścianie, mogą być nawet używane do wieszania bawełnianych organizerów tradycyjnie używanych do przechowywania odzieży w szafkach. Tutaj można je układać z ręcznikami, rolkami papieru toaletowego, flanelami, a nawet zabawkami do kąpieli dla dzieci!