Płytki ceramiczne to bardzo popularny materiał wykorzystywany do wykańczania podłóg i ścian w kuchniach oraz łazienkach. Obecnie materiał ten jest wybierany również w aranżacji salonów, balkonów i tarasów. Wybranie idealnych płytek nie jest łatwe z uwagi na mnogość faktur, wzorów i kolorów. Do tego na sklepowych półkach do wyboru są płytki bardzo różnych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych producentów. Wśród krajowych producentów bardzo znaną i rozpoznawalną marką jest Opoczno.

Kolekcje płytek z Opoczna

Opoczno to marka płytek cieszących się uznaniem nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. W ofercie marki są płytki idealne do każdego pomieszczenia. Opoczno produkuje płytki zarówno ścienne, jak i podłogowe. Wśród oferowanych przez markę płytek znajdziemy bez trudu zarówno te przeznaczone do kuchni, jak i do łazienek. Firma produkuje nie tylko płytki przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń, ale także idealne na taras czy balkon. Przez lata swojej działalności projektanci pracujący dla marki stworzyli wiele interesujących kolekcji. Na uwagę zasługuje między innymi Opoczno kolekcja Amaro. Kolekcja płytek Amaro została stworzona z myślą o miłośnikach klasycznej elegancji. Płytki zostały utrzymane w tonacji kremowo-białej. To barwy świetnie sprawdzające się w każdej łazience. Warto je wybrać szczególnie do łazienki o małej powierzchni – jasne barwy optycznie powiększą wnętrze. Kolekcja składa się z płytek ściennych i podłogowych. Te pierwsze mają wymiary 25x40 cm. Płytki podłogowe mają wymiary 33,3x33,3 cm. Kolekcję uzupełniono o tłoczone listwy dekoracyjne. Można do nich dokupić również inserto z motywem kwiatowym. Kolekcja płytek Amaro sprawdzi się nie tylko w łazience, ale również w klasycznie urządzonej kuchni. Możliwości stworzenia niepowtarzalnej aranżacji wnętrz z tymi płytkami są naprawdę bardzo duże.

Jak wybierać płytki?

Wśród płytek ceramicznych wyróżniamy kilka rodzajów. Jest wśród nich między innymi glazura, terakota, gres. Nie każdy rodzaj tych płytek nadaje się do aranżacji każdego pomieszczenia i każdej powierzchni. Glazura to płytki ceramiczne, które są bardzo kruche. Są więc przeznaczone wyłącznie do montażu na ścianach. Charakteryzują się równymi krawędziami i równą powierzchnią. Ich powierzchnia pokryta jest szkliwem. Terakota to wytrzymałe, odporne na działanie środków chemicznych płytki przeznaczone do stosowania we wnętrzach. Terakotę wybieramy, aby wykończyć posadzkę w przedpokoju, kuchni, łazience. Gres to z kolei bardzo wytrzymałe płytki, które charakteryzują się stosunkowo niską nasiąkliwością. Dzięki tym właściwościom mogą być układane na podłodze w łazience czy kuchni. Gres dostępny jest w dużych formatach. Najbardziej popularny jest gres porcelanowy, ale do wyboru jest również gres polerowany i szkliwiony.

Płytki ceramiczne to od lat stosowany materiał w aranżacji wnętrz. W sklepach jest ogromny wybór płytek. Jedne nadają się tylko do stosowania we wnętrzach, inne można stosować również na zewnątrz budynków.


Podobne Artykuły