W ostatnim badaniu przeprowadzonym przez VictoriaPlum.com, prawie jedna czwarta wszystkich ludzi stwierdziła, że wolałaby mieszkać na wsi.

Podczas gdy życie na przedmieściach okazało się strzałem w dziesiątkę - około 60% ludzi woli mieszkać na obrzeżach miasta - przytulny domek na wsi jest dla wielu ludzi wyobrażeniem idyllicznego, rustykalnego schronienia, z prawdziwą wiejską kuchnią, jadalnią i przytulnym salonem z obowiązkowym szumiącym ogniem. Jest to idealne miejsce, w którym można się skulić z wiernym pupilem i ogrzać.

Jeśli chodzi o fakty i liczby, Bank Światowy podaje, że aż 82% Brytyjczyków mieszka na obszarze, który można by nazwać miejskim. Tęsknota za spokojniejszym i bardziej wyciszonym trybem życia jest więc całkiem zrozumiała.

Ale tak naprawdę nie ma znaczenia, czy mieszkasz na liściastych przedmieściach Surrey, czy nawet w średniej wielkości kamienicy w Manchesterze - Ty też możesz mieć wiejski dom, niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdujesz.

[]

Domy w stylu wiejskim są bardzo funkcjonalne, więc dodatki takie jak ten rustykalny regał do przechowywania mogą zrobić różnicę.

Rustykalne meble

Jeśli chodzi o urządzanie wiejskiego domu, warto zacząć od drewna. Meble powinny sprawiać wrażenie miękkich, ręcznie robionych, ale jednocześnie solidnych - tak jak dobry sweter z dzianiny.

W tym stylu doskonale sprawdzą się przedmioty codziennego użytku, takie jak ten wspaniały stolik boczny z naszej serii Austin:

[]

Dzięki swojemu zwietrzałemu wyglądowi, ten stolik boczny ma również poręczną szufladkę na biżuterię.

Kolory, w których warto wracać do domu

Wiejskie mieszkanie nie byłoby wiejskim mieszkaniem bez uspokajającej i ocieplającej kolorystyki. Idealne są odcienie ziemi i drewna, a także kolory inspirowane stylem vintage, takie jak kremowy, szałwiowy zielony i brązowy. Liliowy, żółty, a nawet szary mogą być bardzo dobrym wyborem, jeśli chcesz uzyskać rustykalną paletę barw.

Jednak kolorystyka stylu country może mieć duży wpływ na kierunek, w którym podąży Twój styl. Na przykład, jeśli chcesz stworzyć styl vintage w stylu francuskiego country, najlepszym rozwiązaniem będą pastele.

Sympatyczny sposób przechowywania

Prawdziwą wizytówką wiejskiego mieszkania jest, no cóż, przedpokój. Ale korytarze w wiejskich domach to ruchliwe miejsca. Kalosze i odkryte buty muszą mieć swoje miejsce, podobnie jak woskowane kurtki i kaszkiety, które są niezbędne przy różnych rodzajach pogody.

Ławka mnicha to idealne rozwiązanie do przedpokoju. Dzięki podnoszonej pokrywie i kołkom jest to schludne rozwiązanie do przechowywania, które dzięki swojemu rustykalnemu urokowi i stylowi wtapia się w otoczenie.

[]

W tej 3-osobowej ławce dla mnichów jest wystarczająco dużo miejsca na kalosze, buty, a nawet piłkę nożną.

Domy na wsi są nie tylko bardzo relaksujące, ale także bardzo funkcjonalne. Regał w stylu vintage można wykorzystać w kuchni, jadalni lub przedpokoju, zapewniając dodatkowe miejsce na wiele różnych przedmiotów, od przypraw po płyty CD.

Sprytne meble miękkie

Wybór miękkich mebli pomoże stworzyć spójną całość. Wybrane przedmioty powinny mieć charakter rzemieślniczy i być wykonane ręcznie, od wiklinowych koszyków po grube koce z dzianiny. Szczególnie dobrze sprawdzają się wzory w kratkę lub paski, a także poduszki z lnu lub wełny.

Emalia Cię zauroczy

To, że Twój dom jest w stylu rustykalnym, nie oznacza, że musi być pełen końskich mosiądzów i łopatek na węgiel. Jeśli pomyślisz kreatywnie, wiele przedmiotów można wziąć ze sklepów charytatywnych i ponownie wykorzystać. Emaliowane dzbanki to doskonała alternatywa dla wazonów na kwiaty w stylu vintage, natomiast w dekoracjach ściennych można wykorzystać bardziej naturalne materiały, takie jak drewniane rzeźby. Dlaczego nie wykorzystać elementów z terakoty, takich jak doniczki na rośliny lub miniaturowe rzeźby?

Aby uzyskać te i inne wskazówki dotyczące tworzenia rustykalnego domu w stylu wiejskim, śledź nas na Twitterze @VictoriaPlumUK.