Slow Stone to firma artystyczno-meblarska, która narodziła się w Londynie, a powstaje we Włoszech. Slow Stone koncentruje się na złożoności kamienia, gdzie stoły, lampy i meble powstają w wyniku interpretacji metodycznie wybranej płyty marmuru, której projekt jest podyktowany odczytaniem żył i inkluzji. Debiutancka kolekcja "Stories of Creation" autorstwa Samanthy Oriegien Swaby wykonana jest z szarego marmuru Saint Laurent i inspirowana mitologią i ezoterycznym znaczeniem.

Stół Prometheus

Główny bohater kolekcji, stół z wizerunkiem twarzy człowieka z zawiązanymi oczami, który przywodzi na myśl twarz Prometeusza. Głowa została wycięta z szarego marmuru Saint Laurent, a szczegóły twarzy zostały podkreślone przy użyciu maszyny CNC do wytrawienia detali. 24-karatowe złoto zostało inkrustowane, aby przedstawić przepaskę na oczach.

Złoto zostało przetarte, aby podkreślić białe żyły marmuru, a blat stołu wykonano z palonego drewna i polerowanego mosiądzu, aby stworzyć podstawę stołu. Cała konstrukcja spoczywa na przezroczystych nogach z lucitu.

Skrzydła Cherubina

Samantha zaczęła od naturalnego kształtu dostrzeżonego w marmurze i stworzyła jego odbicie wyrzeźbione w glinie. Gdy rzeźba drastycznie pękła podczas suszenia, Samantha pomyślała, że spotkała ją katastrofa. Przyjaciel zasugerował wypełnienie pęknięcia złotem, na wzór japońskiego Kintsugi (sztuka cennych blizn). Po wykonaniu formy, odlaniu w przezroczystej żywicy i wypełnieniu pęknięć złotem, marmur został następnie wytłoczony przez maszynę CNC za pomocą strumienia wody, a mosiężny pierścień obejmuje dwa skrzydła z centralnie umieszczonymi mosiężnymi elementami.

Nommos

Rzeźba, która może być używana jako stół lub element dekoracyjny, Nommos posiada sześciokątne cokoły, które otaczają centralną strukturę i są stworzone z materiałów, które przywołują pięć głównych elementów obecnych w naturze - w ten sposób ziemia, ogień, woda i eter odpowiadają drewnu, ciętemu, warstwowemu lucitowi, mosiądzowi i marmurowi. Samantha pracowała ze specjalistą od akrylu, aby stworzyć iluzję litych bloków z dodatkiem kleju optycznego umieszczonego pomiędzy każdą warstwą, aby stworzyć efekt chmur i wody.

Kreacje Slow Stone są unikalne, nigdy nie będą powtarzane i powstawały przez nieskończoną ilość lat.