Jako jeden z najbardziej ruchliwych pokoi w domu, nie trzeba długo czekać, aż łazienka zrobi się nieporządna i stanie się hotspotem dla pleśni, brudu i bakterii do gromadzenia się. Mając to na uwadze, sprzątanie łazienki może szybko stać się przerażającym obowiązkiem, zwłaszcza, że szybkie chusteczki z chusteczkami antybakteryjnymi raczej nie zrobią dużej różnicy.

Jeśli masz łazienkę sprzątanie bluesa lub jeśli szukasz skutecznej porady w zakresie czyszczenia, to mamy wszystkie wskazówki, których potrzebujesz, aby zrobić z czyszczenia łazienki unik.

Łazienka złe nawyki

Istnieje kilka wspólnych nawyków łazienkowych, które faktycznie przyczyniają się do tworzenia niepotrzebnego bałaganu. Poprzez wprowadzenie kilku zmian do swojej zwykłej rutyny łazienkowej, możesz zaoszczędzić sobie dużo czasu na sprzątanie.

Pozwól powietrzu krążyć

Łazienki i wilgoć idą w parze, ale tak samo jest z wilgocią i większością problemów w łazience, takich jak pleśń i pleśń. Utrzymuj wilgoć pod kontrolą, otwierając okno lub korzystając z wentylatora wyciągowego podczas brania prysznica, a następnie przez 15 do 25 minut. Pozwala to na rozproszenie pary wodnej i pomaga wysuszyć nadmiar wilgoci.

Jeśli Twoja łazienka nie ma okna, będziesz potrzebował wentylatora wyciągowego, aby spełnić również przepisy budowlane, a jeśli interesuje Cię pomieszczenie wilgotne, będzie to niezbędna inwestycja.

Trzymaj na nim pokrywę

Wszyscy znamy ten odwieczny spór o odkładanie deski klozetowej, ale co z pokrywą? Zamykanie pokrywy za każdym razem, gdy się spłukuje, jest często całkowicie zapomniane. Jest to powszechny zły nawyk i zmiana go może być kluczem do utrzymania czystości i higieny w łazience.

Pozostawienie otwartej pokrywy, gdy spłukujesz, może pozwolić bakteriom i malutkim cząsteczkom wody rozpylić się po całym pomieszczeniu. Wystarczy obrócić pokrywę, gdy spłukujesz, a bakterie zostaną zamknięte, a reszta łazienki zyska dużo bardziej higieniczną przestrzeń.

Wskazówka:: Fotele z miękkim zamknięciem posiadają zawias umożliwiający zamknięcie pokrywy bez trzaskania. Posiadają również funkcję szybkiego otwierania, która ułatwia zdejmowanie deski do czyszczenia! Chcesz rzucić okiem? Wystarczy kliknąć tutaj.

Najlepsze praktyki w zakresie szczotek

Szczoteczki do zębów mogą tworzyć duży bałagan, pozostawiając ślady pasty do zębów na umywalce, jednostce próżności i innych powierzchniach. Przechowywanie szczoteczek do zębów w pozycji pionowej jest bardziej higieniczne niż leżenie płasko na powierzchniach.

Idealny jest uchwyt na szczoteczkę do zębów lub ceramiczny kubek. Jeśli szczoteczki do zębów przechowujesz w szklance lub kubku, pamiętaj, aby raz w tygodniu przepłukać je gorącą wodą z mydłem lub zaplamić w zmywarce.

Ukryte plamy brudne

Być może jednym z powodów, dla których czyszczenie łazienki jest jednym z najbardziej przerażających obowiązków domowych jest to, że istnieje tak wiele różnych obszarów, które wymagają uwagi. Jakkolwiek, dawać kąpieli, umywalce, prysznicowi i loo regularnym wycierać-downns z gorącą mydlaną wodą może iść długą drogę utrzymywać łazienkę czysta, więc ja jest dobrze warty skupiać twój uwagę na te często przeoczający kiełkujących pułapkach podczas tygodniowego clean.

Właściwa armatura

Niektóre produkty łazienkowe są wykonane z łatwością czyszczenia w umyśle, więc uważaj na te, które uczynią Twoje zadanie prostszym. Toalety podwieszane na ścianie, umywalki i bidety zapewniają lepszy dostęp do wszystkich tych trudno dostępnych miejsc, co oznacza, że możesz utrzymać je w czystości bez nadmiernego wysiłku. Toalety podwieszane na ścianie doskonale nadają się do eliminowania potencjalnych pułapek zanieczyszczeń. Mądry dobór armatury może pomóc utrzymać łazienkę w jak najlepszym stanie.

Podstawa toalety

Bardziej oczywistymi elementami toalety są deska sedesowa i miska, które powinny być regularnie czyszczone. Jednak cokół i obszar wokół podstawy toalety również mogą być siedliskiem bakterii, dlatego warto raz w tygodniu spłukiwać je środkiem antybakteryjnym. Zbiornik (spłuczka), jeśli jest na wystawie, powinien być również wytarty, podobnie jak uchwyt spłuczki, który również wymaga dezynfekcji!

Powierzchnie

Od parapetów po jednostki i półki, wszystkie powierzchnie mogą zbierać brud i bakterie. Szybkie przetarcie za pomocą sprayu lub środka antybakteryjnego zatrzyma te zarazki.

Kurtyna prysznicowa

Pleśń i pleśń mogą być koszmarem do usunięcia z zasłon prysznicowych i wkładek. Ciepłe pranie wypłucze je czyste dla plastikowych i tkaninowych zasłon, o ile można je prać w pralce. Dla tkanin zasłon po prostu podąża instrukcje na etykiecie pielęgnacji, podczas gdy plastikowe zasłony lub podkłady mogą myjący na wysokiej temperaturze z twój zwykłym detergentem.

Ponieważ pleśń jest podatna na plamy, zasłony wciąż mogą wydawać się grube, nawet po umyciu. Jak mówi stare powiedzenie, zapobieganie jest lepsze niż kuracja, więc regularnie uruchamiając go przez pralkę wypłucze mydlaną szumowinę i inne zabrudzenia, zapobiegając gromadzeniu się pleśni.

Właściwe peelingi i spryskiwacze

Na rynku dostępnych jest wiele środków czyszczących i czyszczących, ale nie wszystkie środki czyszczące są odpowiednie dla każdego materiału w Twojej łazience. Większość wielopłaszczyznowych środków czyszczących jest doskonała do czyszczenia półek, powierzchni, uchwytów i wszelkich innych zakamarków w łazience i wokół niej. Dodatkowo, jest to powszechne błędne przekonanie, że jeden rodzaj środków czyszczących jest dobry do stosowania w całej łazience. Różne obszary łazienki będą wymagały różnych produktów.

Wanienka

Do czyszczenia wanny należy upewnić się, że używany środek czyszczący nie ma właściwości ściernych, ponieważ może to spowodować uszkodzenie materiału. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą rzeczą do czyszczenia wanny jest gorąca woda z mydłem i miękka gąbka.

Lustra

Użyj środka do czyszczenia szkła na lustrach, oknach i innych powierzchniach odbijających światło, aby przywrócić im blask. Wielopowierzchniowe aerozole i inne środki czyszczące najprawdopodobniej rozmażą się na całej powierzchni - zwykle sprawiając, że szkło wydaje się bardziej brudne niż było pierwotnie!

Wskazówka: Aby utrzymać lustro w idealnym stanie, nakładaj środek do czyszczenia szkła na szmatkę, a nie bezpośrednio na szybę, ponieważ może to uszkodzić uszczelniacz krawędziowy.

Płytki i fuga

Ponieważ płytki są wykonane z różnych materiałów, nie wszystkie środki czyszczące są odpowiednie do stosowania. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, jaki rodzaj środka czyszczącego będzie najskuteczniejszy na płytkach. Kamień naturalny, taki jak trawertyn, może być dość porowaty i jest podatny na ślady lub uszkodzenia przez środki czyszczące o właściwościach ściernych.

Specjalnie opracowane środki do czyszczenia fug są idealne do usuwania zabrudzeń z fug dachówkowych. Alternatywnie, do usuwania zabrudzeń można użyć środka do czyszczenia parowego, który nie zawiera środków chemicznych.

Czyszczenie łazienki nie musi być wielkim zadaniem. W rzeczywistości, robienie tego w niewielkim stopniu i często jest bardziej prawdopodobne, aby zapobiec gromadzeniu się brudu, co prowadzi do epickiego głębokiego czyszczenia. Co więcej, regularne mini-myjki zapewniają higieniczne i wolne od zarazków miejsce w łazience!

Ostatni komentarz do dodania: Zawsze sprawdzaj etykietę na środkach czyszczących i instrukcjach konserwacji dołączonych do produktów.