Firma UniFor przeformułowała swoją innowacyjną stację roboczą Touch Down Unit, zaprojektowaną przez Studio Klass, z szeregiem nowych wykończeń specjalnie zaprojektowanych dla środowiska domowego.

Touch Down Unit pozwala użytkownikowi na korzystanie z laptopa, ładowanie urządzeń elektronicznych, a jednocześnie jest modułem serwisowym, który po zamknięciu może przechowywać elementy robocze zapewniające porządek w domu.

Autonomiczne, dyskretne i wielozadaniowe stanowisko pracy może być używane z krzesłem, sofą, stołkiem, sofą, a nawet na stojąco. Touch Down Unit może dostosowywać się do ciągłych zmian w układzie i konfiguracji przestrzennej, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy w warunkach domowych.

Urządzenie posiada metalową konstrukcję składającą się z podstawy z przymocowaną do niej przewodową, centralną podporą. Pionowa konstrukcja podtrzymuje z kolei strukturę blatu roboczego, który wyposażony jest w pionowe i poziome urządzenia pozycjonujące, które umożliwiają użytkownikowi regulację wysokości i położenia blatu roboczego tak, aby był on wygodny i ergonomiczny dla każdego rodzaju aktywności. Słupek wyposażony jest również w akumulator oraz gniazdka zasilania i USB do ładowania urządzeń elektronicznych.

Aby ułatwić przestawienie stanowiska pracy, podstawa jest wyposażona w chowane kółka obrotowe 360°, a centralna kolumna jest wyposażona w praktyczny wysuwany uchwyt.

Aby dopasować się do otoczenia, blat roboczy jest dostępny w wykończeniu drewnianym, szklanym i laminowanym oraz w różnych kolorach.

UniFor, firma należąca do grupy Molteni od 1969 roku, opracowuje i wdraża rozwiązania dla współczesnej przestrzeni biurowej. Zarówno dla przemysłu, jak i laboratoriów, UniFor bada i testuje oryginalne rozwiązania, które są w stanie odpowiedzieć na specyficzne potrzeby projektowe, takie jak produkty seryjne i specjalne zamówienia, projekty na zamówienie i kreacje spersonalizowane.