Punkty poboru mocy są niezwykle ważne przy projektowaniu kuchni.

Powinieneś poświęcić dużo czasu na zaplanowanie lokalizacji punktów zasilania z wyprzedzeniem, aby później nie żałować. O wiele łatwiej jest zainstalować wszystkie swoje gniazda, zanim kuchnia zostanie w pełni ukończona. Nikt nie chce musieć iść przez kłopotu stawiać dziury w ścianach dla ujścia który mogłeś instalować przed.

Więc, zanim zaczniesz, spójrzmy na najlepsze miejsca do zainstalowania punktów zasilania:

Główne punkty mocy urządzeń

Ten artykuł sugeruje, że główne wyloty powinny być wyznaczone dla głównych urządzeń, takich jak lodówka, kuchenka, kuchenka mikrofalowa i zmywarka do naczyń.

Jest to bardzo ważny krok, o którym należy pamiętać, jeśli zmieniasz ogólny układ istniejącej kuchni lub zaczynasz od zera.

Punkty poboru mocy małych urządzeń

Dzisiejsze udogodnienia pozwalają nam na posiadanie wielu małych urządzeń kuchennych. Pamiętając o tym, potrzebujemy również wielu gniazdek, do których można je podłączyć.

Czy jesteś typem osoby, która lubi trzymać większość swoich małych urządzeń na ladzie, czy też trzymasz je w ukryciu i wyciągasz tylko wtedy, gdy ich używasz? Większość osób, które trzymają swoje urządzenia na ladzie, przechowuje je w pobliżu punktów sprzedaży, których będą używać.

Po pierwsze, zdecyduj, gdzie dokładnie chcesz umieścić swoje gniazda, po ustaleniu lokalizacji swoich małych urządzeń. Masz kilka opcji. Niektórzy ludzie lubią umieszczać gniazda na swoim tyłku.

W tym artykule zaleca się umieszczenie wylotów pod spodem powierzchni szafki, jeśli chcesz je ukryć. Następnie podłącza się urządzenia tylko wtedy, gdy są one używane.

Każdy ma inny gust, więc wybierz, która opcja najlepiej pasuje do Ciebie i Twojej przestrzeni.

Telefoniczna stacja ładująca

Zawsze są telefony komórkowe, tablety i inne urządzenia elektroniczne, które wymagają ładowania.

Znajdź w swojej kuchni miejsce, które najlepiej nadawałoby się na stację ładowania i zainstaluj punkt zasilania. Być może zechcesz nawet umieścić w kuchni pudełko, w którym będą ukryte przewody do ładowania, aby uzyskać jeszcze bardziej schludny wygląd.

Punkty zasilania próżniowego

Upewnij się, że nie zapomnisz dodać niższych punktów mocy. Gniazda te przydadzą się podczas odkurzania. Można ich również używać do podłączania przedmiotów, takich jak np. chłodnica wody.

Weź pod uwagę długość sznurka w odkurzaczu, w przeciwieństwie do wielkości kuchni. Pomoże to określić liczbę punktów o niższej mocy, które możesz chcieć zainstalować.

Wniosek

Teraz, gdy jesteś świadomy najlepszych miejsc do zainstalowania swoich punktów zasilania, możesz kontynuować podróż do swojej bajecznej nowej kuchni.

Należy unikać instalowania jakichkolwiek punktów zasilania w pobliżu zlewozmywaków. Nie chcesz, aby żadne z Twoich gniazdek nie było narażone na rozpryski wody, które mogłyby spowodować porażenie prądem.

Wiele innych elementów jest zaangażowanych w tworzenie kuchni Twoich marzeń. Będziesz musiał również określić układ swojej kuchni i czy będziesz go zmieniać. Będziesz musiał wybrać podłogę, blaty i szafki, a także wymyślić opcje oświetlenia i ewentualne dodatkowe miejsca siedzące, takie jak wyspa czy półwysep.

Ponieważ projektowanie nowej kuchni jest projektem złożonym, zawsze najlepiej jest skonsultować się z doświadczonym, profesjonalnym projektantem. Będą oni w stanie poprowadzić Cię przez cały proces projektowania i zapewnić, że wszystkie interesujące Cię cechy zostaną omówione. Kiedy masz projektanta pracującego nad swoją kuchnią, będziesz mógł pozostać na budżet i uzyskać najlepiej wyglądającą przestrzeń dla swoich pieniędzy.