Jeśli jest coś, czego widok nigdy nam się nie znudzi, to jest to wspaniała metamorfoza. Niezależnie od tego, czy chodzi o przekształcenie łazienki w stylu retro w nowoczesną oazę, czy nadanie świeżego wyglądu pozbawionej blasku sypialni, profesjonaliści dokonują tych cudów cały czas.

Aby dać projektantom szansę na zaprezentowanie ich ulubionych metamorfoz - i aby dostarczyć Ci wielu inspiracji dla Twojego własnego domu - dzielimy się najlepszymi "przed i po", które widzieliśmy w naszej serii "Metamorfoza tygodnia". Zrób notatki do swojego następnego remontu.

"Zaczęliśmy ten projekt nie wiedząc, czy odnowić całą istniejącą kuchnię, czy też wprowadzić tylko kilka mniejszych zmian, ponieważ staraliśmy się być ostrożni z budżetem" - mówi Marika Meyer, właścicielka Marika Meyer Interiors. "W końcu nie mogliśmy się pogodzić z brakiem przestrzeni do przechowywania, słabym przepływem ruchu oraz ciemnym i szarym wrażeniem, jakie wywoływała ta przestrzeń".

Spotkaj się z ekspertem Projektantka wnętrz Marika Meyer, właścicielka Marika Meyer Interiors w Waszyngtonie, tworzy pomieszczenia, które spełniają kryteria funkcjonalności, piękna i praktycznego luksusu.

Przed:

"Ostatnia renowacja miała miejsce w latach 90-tych, a wystrój zdecydowanie oddaje tę dekadę. Zużyte beżowe płytki podłogowe miały już swoje lata, a kwadratowe płytki backsplash były przestarzałym i nieeleganckim akcentem dekoracyjnym" - zauważa Meyer. "W dodatku nie było tam wyspy ani wyznaczonego miejsca do przygotowywania posiłków".

Po:

"Moim celem było dodanie światła i radości do tej przestrzeni" - mówi Meyer. "Zainstalowaliśmy jasne białe szafki i dodaliśmy zainteresowania poprzez przeniesienie błyszczącego backsplashu z płytek typu subway na całą drogę do ścian. Dodając akcenty zieleni Kelly i granatu stworzyliśmy czysty i preppy wygląd."

Co się zmieniło:

    Motyw kolorystyczny: Świeża paleta błękitu, bieli i zieleni tworzy przestrzeń, która jest czysta, rześka i żywa.Szafki: Proste szafki w stylu shaker zostały przeniesione na sufit, aby stworzyć wysokość i są sparowane z polerowanymi niklowymi uchwytami i gałkami.Oświetlenie wiszące: Inspirowane stylem vintage szklane lampy wiszące, reprodukcje świateł fabrycznych z 1915 roku, mają industrialny, ale współczesny charakter.Taborety: Zielona tkanina na stołkach koordynować z tkaniny na krzesła bankietowe, wiążąc dwie przestrzenie razem.Zabiegi okienne: Sheer Roman klosz z wzorem paisley pozwala w świetle, tworząc jednocześnie prywatność nad umywalką; trzy białe i Kelly green Roman odcienie mają druk trellis i zapewnić hit koloru wokół stołu kuchennego.Backsplash: Błyszczące białe płytki metra dodaje teksturę do przestrzeni i rozjaśnia backsplash.Countertops: Liczniki i wyspa są pokryte w szarym i białym kwarcycie - naturalny i odporny na plamy kamień.Sitting area: Jasnoniebieskie poduszki bankietowe naśladują kształt istniejącego okna wykuszowego; podstawa stołu pozwala na łatwy dostęp do siedzeń ławki.Oprawa oświetleniowa nad stołem: Niestandardowa metalowa i szklana latarnia 2' x 2' dodaje światła nad stołem, tworząc jednocześnie dramatyczny punkt centralny.Podłogi: Biały dąb hardwoods są barwione w orzechowym wykończeniu, aby dopasować istniejące podłogi w całym domu.Krzesła: Ośmiokątny wzór na plecach trzech krzeseł z twardego drewna grać na subtelnej geometrii w odcieniach Roman.Pillows: Mieszanka niebieskich poduszek i poduszek z nadrukiem zapewnia pop koloru na tle białych okien.

Shop The Look:

Rejuvenation Hood Classic Pendant $492 Sklep
OneHappyPillow na Etsy Poduszka Navy Throw Pillow Cover $40 Sklep
Tritter Feefer R Barbaree Dining Table $Upon Request Sklep