Jeśli gorączkowo próbujesz dowiedzieć się, jak szybko i ekologicznie pozbyć się muszek owocówek, trafiłeś we właściwe miejsce. Osobiście, kiedy zauważamy problemy ze szkodnikami w naszych własnych domach (silverfish, patrzymy na ciebie), natychmiast nadajemy priorytet problemowi i zrobilibyśmy wszystko, aby go rozwiązać. Jednak w przeciwieństwie do innych niechcianych gości domowych, muszki owocowe są całkiem łagodne. To powiedziawszy, są one dość uciążliwe i mogą stać się problemem sanitarnym, jeśli nie zajmiemy się nimi odpowiednio wcześnie.

Dobra wiadomość jest taka, że możesz odłożyć ciężkie do wykonania (i prawdopodobnie toksyczne) spraye do zwalczania szkodników. Zamiast tego, sugerujemy iść scavenging przez twój kuchennych gabinety robić domowym środkom zaradczym. Tak, to takie proste. Według Organic Lesson, jedne z najlepszych domowych środków do zwalczania muszek owocowych to ocet jabłkowy i pułapki na czerwone wino. I na tej podstawie mówimy, że koniec z gnatami i wchodzimy z łatwym i organicznym rozwiązaniem.

Pułapka z octu jabłkowego

Do tej metody będziesz potrzebować pojemnika, mydła do naczyń, wody, cukru i octu jabłkowego. Wlać dwie łyżki octu, jedną łyżkę cukru, kilka kropli mydła i litr wody do pojemnika. Następnie wymieszaj wszystkie składniki razem. Gdy Twoja mikstura jest gotowa, umieść ją w miejscu, w którym roi się od gnatków.

Jeśli wydaje się, że muchy latają wszędzie, a nie w jednym skoncentrowanym miejscu, ustaw kilka pojemników.

Umieść pojemniki w pobliżu głównych przyczyn występowania muszek owocowych, takich jak zlewozmywaki, otwarte kosze na śmieci lub nieschłodzone produkty. Zapach z octu jabłkowego przyciągnie muszki owocowe, a następnie lepkość mydła będzie je uwięzić.

Pułapka na czerwone wino

Jeśli nie masz odpowiedniego rodzaju octu leżącego wokół domu, czerwone wino zrobi sztuczkę tak samo dobrze. Użyj tych samych dokładnych składników i proporcji jak powyżej gnat-be-gone koktajl, ale po prostu zamienić jabłkowy ocet jabłkowy na czerwone wino. Ponieważ będziesz musiał użyć tylko dwóch łyżek stołowych, nie będziesz musiał marnować ładnej butelki wina. A jeśli nie masz w swoich szafkach kuchennych ani octu jabłkowego, ani czerwonego wina, to możemy się założyć, że po to drugie wolisz pobiec do supermarketu. Ponownie, jeśli nie możesz zlokalizować źródła gnatów, rozłóż kilka pojemników.

Jak zapobiegać inwazji

Gdy już opanujesz kryzys związany z muszkami owocowymi, pomyśl o zapobieganiu. Wyrzucaj nieschłodzone produkty, gdy się psują, pamiętaj, by nie zostawiać brudnych naczyń w zlewie przez dłuższy czas i regularnie wyrzucaj śmieci.