Zalf prezentuje dwa wygodne rozwiązania do pracy w domu, które można zintegrować z każdym pomieszczeniem, a następnie ponownie wykorzystać jako praktyczne półki, gdy nie są już potrzebne.

Z systemu "SpaceMakers - Home and night systems", który zmienia tradycyjny paradygmat mebla, zamieniając go w sposób, który pozwala na zrobienie miejsca, a nie na jego zajęcie, biurko do zawieszania na ścianie i system regałów typu Windy to dwie opcje dla tych, którzy muszą pracować w domu przez pewien czas.

Biurko ścienne składa się z blatu i prostokątnego, pionowego panelu tylnego, który pokrywa część ściany, do której jest przymocowane. Ponieważ nie ma żadnych podpór ani nóg, uwalnia otaczającą przestrzeń, nawet pod nią, dzięki czemu może być wykorzystywana w preferowany sposób.

Choć nieco bardziej złożony niż poprzedni, system regałów typu Windy posiada po bokach słupki ścienne lub sufitowe ze światłami ledowymi, w których jedną z półek jest biurko. Jego wyrafinowany design i elegancki sposób łączenia z półkami szklanymi sprawia, że doskonale sprawdza się zarówno w sypialni, jak i w salonie.

Po eleganckich, odległych dniach pracy, biurka mogą być używane jak zwykłe półki lub blaty, bez zmiany konstrukcji. Spacemaker to uniwersalny system oferujący konkretne rozwiązania dla różnych wymagań, pozwalający użytkownikowi zaplanować nowe sposoby wykorzystania przestrzeni w niekonwencjonalny sposób.

Marka Zalf należy do grupy Gruppo Euromobil, która specjalizuje się w meblach do salonu, sypialni, sypialni dziecięcej i domowego biura.