Kiedy stylowa projektantka wnętrz z Los Angeles, Anne Sage, połączyła siły z równie stylową firmą projektową Studio McGee, aby odświeżyć swoją kuchnię, wiedzieliśmy, że będzie dobrze. Kiedy po raz pierwszy rozpoczęli renowację, przestrzeń była przestarzała i mała, ale aby to zwalczyć, przemyśleli układ, wylądowali na schemacie kolorów i zmaksymalizowali przestrzeń do przechowywania, aby uzyskać funkcjonalną i wspaniałą kuchnię.

"Naszym największym celem było uczynienie kuchni funkcjonalną: miejscem, w którym mogłabym oddawać się mojej miłości do gotowania, nie czując się ograniczana przez ograniczenia mojego środowiska" - powiedziała Sage w wywiadzie dla MyDomaine. "Kiedy po raz pierwszy się wprowadziliśmy, dom miał tylko gazową kuchenkę gazową, a pełnowymiarowa pralka i suszarka zajmowały mnóstwo miejsca tam, gdzie powinny być blaty. Dodatkowo, szafki nie były aktualizowane od czasu, gdy dom został pierwotnie zbudowany i dosłownie się rozpadały. Nie trzeba dodawać, że była to koszmarna sytuacja dla [projektanta], który spędza dużo czasu w kuchni".

Jeśli potrzebujesz porady na temat tego, co do priorytetu i jak zacząć na własnym remodel, usłyszeć o lekcjach nauczył się podczas Sage remodel kuchni poniżej.

Maksymalizacja przestrzeni użytkowej

"Z perspektywy projektowania, najtrudniejszym aspektem tego projektu była praca z małym metrażem naszej kuchni", powiedział Sage. "Pokój mierzy tylko dziewięć na 12 stóp! Dodatkowo, nie mając gdzie indziej w domu umieścić pralki/suszarki, musieliśmy uwzględnić miejsce na te urządzenia wraz ze wszystkimi standardowymi urządzeniami kuchennymi."

Studio McGee pociągnęło za spust i postanowiło wyczyścić cały pokój.

"Zmieniliśmy układ dość znacznie, przełączając gniazdo gazowe na inną ścianę, abyśmy mogli zmieścić ten wspaniały czarny, nierdzewny zakres KitchenAid," powiedział Sage. "Przenieśliśmy również miejsce podłączenia pralki/suszarki, abyśmy mogli zainstalować kompaktowe urządzenia Whirlpool i ukryć je za szafkami w spiżarni".

Nie tylko otworzyło to przestrzeń użytkową dla celów funkcjonalnych, ale również zrobiło ogromną różnicę w ogólnym wyglądzie.

Sage zdecydowała się nie wymieniać górnych szafek po ich wyrwaniu - zamiast tego zdecydowała się zainstalować tylko dolne szafki.

"Powstały projekt pięknie podkreśla opływowy efekt płytowych drzwi szafek Semihandmade, a my nadrobiliśmy stracone miejsce do przechowywania poprzez zbudowanie eleganckiej jednostki spiżarni od podłogi do sufitu" - powiedziała.

Postaw na wyważony schemat kolorystyczny

Wybranie schematu kolorystycznego jest prawdopodobnie najtrudniejszą przeszkodą do pokonania podczas przebudowy. Nie chcesz, żeby był zbyt ekstremalny lub zbyt nudny, chcesz, żeby przynosił ci radość, ale też czuł się uspokajająco, i chcesz, żeby mówił do twojego osobistego stylu. To są bardzo wysokie wymagania. Sage pracował z McGee, aby podnieść tę kuchnię z prostego czarnego, białego i szarego schematu kolorów do takiego, który ma wiele intryg i niuansów. "To bogato warstwowa paleta składająca się z wszystkiego w skali szarości", według Sage.

"Wiedzieliśmy, że aby zmaksymalizować poczucie przestrzeni w mojej kuchni wielkości znaczka pocztowego, bylibyśmy mądrzy, aby wybrać paletę na jaśniejszym końcu spektrum, aby odbić jak najwięcej naturalnego światła słonecznego, jak to możliwe", powiedział Sage.

Dymne szafki z ziarnami drewna grają z matowymi szarymi tonami w płytkach podłogowych i białych matowych ladach, jak również z glazurowaną ceglaną ścianą tylną, która jest "dość wielowymiarowa, z odcieniami od świecącej bieli do bladego popiołu", powiedziała projektantka Shea McGee ze Studio McGee w MyDomaine.

Ale być może najbardziej błyskotliwym wyborem kolorystycznym jest uderzające matowe czarne wykończenie nierdzewnych urządzeń.

"Zapewniają one dramatyzm, a także poczucie powagi w pomieszczeniu" - powiedziała McGee.

"Łatwo jest zapomnieć, że twoje urządzenia mogą pomóc ci osiągnąć mieszany metaliczny wygląd," powiedział McGee. "Matowe, czarne urządzenia rzucają się w oczy na tle jaśniejszych kolorów, świetnie współgrają z mosiężnymi okuciami i doskonale wpisują się w ogólny schemat kolorystyczny".

Innymi słowy, nawet najbardziej funkcjonalne przedmioty mogą wzbogacić schemat projektowania.

Skup się na szczegółach

Małe detale, takie jak oświetlenie i okucia, mogą przejść długą drogę.

"Jeśli oświetlenie i sprzęt są jak biżuteria w pokoju, to ta kuchnia jest bohemą z Laurel Canyon z lat 70-tych noszącą ciężkie mosiężne bransolety, które przywiozła do domu z podróży do Maroka," powiedział Sage. "Nielakierowane mosiężne wykończenie naszych baterii Waterworks z czasem nabiera wspaniałej patyny, a satynowy mosiądz naszych kinkietów Schoolhouse Electric i okuć Rejuvenation dodaje zarówno ciepła, jak i blasku tej skądinąd oszczędnej przestrzeni. A ziemiste, ton w ton tekstury dają poczucie obfitości i ciepła przy braku wielu kolorów."

Plus, niższe szafki i otwarte półki utrzymują powierzchnie Sage wolne od bałaganu, dając jej oczom (i mózgowi) przerwę od wizualnego hałasu, który napotyka w ciągu dnia. Kolejna zaleta? Otwarte półki na ścianach pozwalają jej wyeksponować szykowne naczynia do gotowania i serwowania, dzięki czemu mogą one pełnić podwójną rolę dekoracyjną.

"Ponieważ jestem całkiem poważnym kolekcjonerem naczyń kuchennych - to ładny sposób na powiedzenie, że jestem zbieraczem naczyń i ceramiki - byłam tak podekscytowana, że projekt kuchni zawierał długą otwartą półkę, aby stylizować obracający się wyświetlacz moich najnowszych nabytków" - powiedziała Sage. "Obecna mieszanka małych przedmiotów na tych zdjęciach pochodzi z jednego sklepu McGee & Co. z przepięknym wystrojem. Tekstury są warstwowe i organiczne - jest tu dynamiczna mieszanka betonu i szkła, odsłoniętego drewna i szlifowanego marmuru - a styl jest ciepłą, zachęcającą równowagą pomiędzy starym i nowoczesnym."

Spraw, aby przestrzeń była płynna

Drzwi wejściowe Sage otwierają się prosto na mały zakątek, który przenika do kuchni. Więc stworzenie małego zakątka, który oddziela wejście od kuchni było małym, ale ważnym osiągnięciem. Każdy element nawiązuje do kolorów i faktur, które są charakterystyczne dla kuchni. Na przykład, matowo czarne urządzenia uzupełniają oprawione w ramki obrazy ścienne, a rattanowa ława i zasłony nawiązują do neutralnych płytek i szafek. Trochę ciepła wprowadzono dzięki narzucie z owczej skóry, jasnemu dywanowi i poduszkom, dzięki czemu salon zdecydowanie różni się od kuchni, a jednocześnie jest spójny.

"Musieliśmy zmniejszyć otwór drzwiowy, aby zmieścić głębokość lady" - mówi Sage. "Wybierając nowe drzwi, zdecydowaliśmy się na zabytkowe, trzypanelowe ze sklepu Habitat for Humanity, tak aby nowe drzwi pasowały do wszystkich innych drzwi w domu. Nawet taki mały szczegół robi wielką różnicę."

Ten mały zakątek, wraz z przepiękną kuchnią sam w sobie, jest poważnym sanktuarium.

"Zaczynam dzień tutaj, parząc kawę, gdy słońce zagląda przez okno i spogląda na płytkę backsplash, zapewnia poczucie spokoju i porządku, że podstawy mnie do pracowitego dnia naprzód", powiedział Sage.

Sklep z podobnymi przedmiotami dla przestrzeni zaaprobowanej przez projektantów

Rejuvenation Mały krawędź szuflady Pull $19 Sklep

Dla czystego, minimalnego sprzętu, te mosiężne uchwyty są tak eleganckie i wydajne, jak to tylko możliwe. Dodatkowo, są wykonane w 94% z materiałów pochodzących z recyklingu.

CB2 Narzuta z islandzkiej skóry owczej $249 Sklep

Narzuć tę prawdziwą owczą skórę na krzesło, ławkę lub sofę, aby zapewnić sobie czystą wygodę. Jest pozyskiwana z myślą o zachowaniu i ochronie środowiska.

Cost Plus World Market Stalowy czajnik z gęsią szyjką $35 Sklep

Wprowadź trochę kontrastu dzięki zgrabnemu, metalicznemu czajnikowi z gęsią szyjką. Jego drewniana rączka jest wygodna do trzymania.

Apothecary U.S. Mydło do ciała i rąk Kwiat Bzu i Wetiwer $31 Sklep

Nie zapominaj o małych rzeczach, takich jak wesołe i odświeżające mydła do rąk przy zlewie kuchennym. To mydło ma zapach wisterii, skórki cytrynowej i grejpfruta z drzewnym wetiweru i bazy paczuli.

KitchenAid Artisan Cast Iron Black Stand Mixer $380 Sklep

Teraz, gdy masz już najfajniejszą zmywarkę w bloku, możesz równie dobrze przypieczętować transakcję matowym czarnym mikserem, zbyt. Ten jest zaprojektowany tak, aby przypominał czarne żeliwo.

Karen Mordechai Niedzielne kolacje $25 Sklep

Kuchnia nie jest kompletna bez kilku zużytych i ukochanych książek kucharskich. Tak się składa, że ta również może pochwalić się godną uwagi okładką.