Może stara deska klozetowa pękła, albo wygląda na zużytą i ponurą. Może chciałbyś przejść na coś w innym kolorze lub stylu. Cokolwiek by to nie było, nie ma jeszcze potrzeby nazywać hydraulika hydraulikiem. Wymiana deski klozetowej to prosty projekt, który można zrealizować przy pomocy kilku podstawowych narzędzi. Przeczytaj poniżej instrukcje krok po kroku, jak zainstalować deskę klozetową.

Narzędzia, których będziesz potrzebował

Nie ma zbyt wielu części potrzebnych do zamontowania nowej deski klozetowej - tylko sama deska i niektóre narzędzia, które prawdopodobnie masz w garażu. Do tego projektu potrzebny jest następujący sprzęt:

  • Miarka
  • klucz półksiężycowy
  • śrubokręt
  • Olej lub lubrykant
  • Piła (opcjonalnie)

Narzędzia te powinny wystarczyć do każdej wymiany deski klozetowej, nawet jeśli oryginał okaże się trudny do usunięcia.

Jak dopasować siedzisko toaletowe

Pierwszym krokiem jest kupno deski klozetowej, która będzie pasować - zanim usuniesz starą. Większość nowoczesnych kombajnów jest dostępna w standardowych rozmiarach, więc powinieneś być w stanie znaleźć zamienną deskę w lokalnym sklepie z narzędziami. Aby się upewnić, użyj miarki taśmowej do zmierzenia długości i szerokości obecnej deski, a następnie kup deskę o tych samych wymiarach.

Zazwyczaj stare siedzenie toalety

Może to być najtrudniejsza część procesu, ale nawet jeśli pojawiają się wyzwania, to i tak jest to łatwa praca do wykonania. Zacznij od wyskakiwania z każdej pokrywy zakrywającej śruby mocujące fotelik do miski. Stamtąd kluczem półksiężycowym i/lub śrubokrętem poluzuj śruby, aż będziesz mógł całkowicie zdjąć siedzisko.

W zależności od wieku siedzenia i stanu śrub, ich usunięcie może być trudne. W tym przypadku należy odczekać kilka minut, aż sprężyna przeniknie przez gwinty, a następnie spróbować je ponownie poluzować.

Jeśli to nie zadziała, użyj piły hakowej. Zaczynając od górnej części muszli klozetowej, wsunąć piłę hakową pomiędzy porcelanę i spód sedesu, aż ostrze dotknie śrub. Następnie ostrożnie piłować, aż do momentu przecięcia śrub. Wyczyść wszelkie metalowe lub plastikowe wióry, a będziesz gotowy do zamontowania nowego uwodzi.

Wymiana siedziska toaletowego

Po zdjęciu starego fotelika, instalacja nowego jest łatwa! W większości przypadków producent dostarcza instrukcje, ale jeśli ich nie dostarcza, proces jest podobny dla wszystkich standardowych siedzeń.

Wystarczy położyć nowe siedzisko na toalecie tak, aby śruby przechodziły przez otwory z tyłu miski. Następnie nakręć nakrętki na śruby, używając palców, aż nie będziesz mógł ich dalej dokręcać. Po dokręceniu nakrętek palcami, użyj klucza półksiężycowego lub śrubokręta, aby w pełni zabezpieczyć deskę klozetową. Ostrożnie: Uważaj, aby nie dokręcać zbyt mocno, ponieważ może to spowodować zerwanie gwintu lub pęknięcie nakrętek. Zatrzymać się po zamocowaniu deski klozetowej na miejscu i nie wykonywać niepotrzebnych ruchów na boki.

Tam masz! Jest to prosta praca, którą zazwyczaj można wykonać w mniej niż godzinę, niezależnie od tego, czy wymieniasz sedes starszej toalety, czy nowej. Mówiąc o nowych toaletach, jeśli jest to ulepszenie, które rozważasz, spójrz na wybór Modern Bathroom. Znajdziesz tam wiele opcji dostosowanych do Twoich potrzeb.