Wyobraź sobie, że dostajesz nagłą prośbę od starego przyjaciela, którego nie widziałeś od wieków - przejeżdża przez miasto i miał nadzieję wpaść na filiżankę herbaty i pogawędkę. W pośpiechu przygotowujesz swoją najlepszą porcelanę, rozkładasz nowy obrus i wtedy uderza cię myśl: a co z twoją łazienką?

Jeśli doświadczyłeś podobnej paniki, są szanse, że nadszedł czas, aby pomyśleć o wprowadzeniu kilku zmian. Czy aktualizować kilka zmęczonych funkcji lub kopać w głębi na całkowity remont, czytaj dalej na znaki, że nadszedł czas, aby odnowić swoją łazienkę.

1. TO JAK WEJŚCIE DO WEHIKUŁU CZASU

Wycofałeś się z ocieplaczy na nogi dawno temu, przestawiłeś się na prostowanie włosów prostownicą (a nie prawdziwym żelazkiem), a samochód, którym dojeżdżałeś do swojej pierwszej pracy w centrum handlowym, został już odstawiony na pastwisko. Dlaczego więc Twoja łazienka wygląda tak, jakby mogła być planem filmowym?

Dostajemy tak przyzwyczajeni do funkcji w naszej łazience, że może być trudno zdać sobie sprawę, kiedy stają się przestarzałe, ale jeśli przyjąć krytyczną perspektywę i myśleć o swojej łazience, to może być, że można zauważyć kilka aspektów, które są bardziej w potrzebie uwagi niż inni.

Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba wiele, aby uruchomić swoją łazienkę z powrotem do tego wieku. Wyrównanie ścian lub dodanie nowej podłogi jest dość prostym procesem, który czyni świat (lub dekadę) różnicy. Jeśli masz ograniczony budżet, proste zmiany, takie jak montaż nowoczesnych kranów lub wymiana lustra na nowe, mogą odświeżyć przestrzeń.

2. ZMIENIAJĄ SIĘ TWOJE OKOLICZNOŚCI

Jeśli spodziewasz się nowego dodatku do gospodarstwa domowego lub obecne dodatki szybko rosną, może to być czas, aby pomyśleć o modernizacji przestrzeni, aby dostosować ją do swoich potrzeb. Powiększająca się rodzina oznacza większe zapotrzebowanie na łazienkę. Rozważ instalację większej wanny, aby rutyna przed snem była łatwiejsza do opanowania, lub dodanie kolejnej umywalki, aby uciszyć spory o szczotkowanie zębów/mycie twarzy/układanie włosów.

Alternatywnie, jeśli dzieci zmierzają w przeciwną stronę, a Ty stoisz przed perspektywą pustego gniazda, być może zechcesz unowocześnić swoją łazienkę, aby pasowała do spokojniejszego i bardziej indywidualistycznego stylu życia. To może być czas, aby traktować siebie i wdrożyć, że wanna z hydromasażem zawsze marzyłeś, lub claw wanna stóp, które nigdy nie było praktyczne przed.

3. ZACZYNASZ SIĘ CZEPIAĆ

Jeśli zauważysz, że coraz bardziej denerwuje cię perspektywa wejścia do łazienki, prawdopodobnie jej układ nie odpowiada twojemu stylowi życia. Biorąc pod uwagę ilość czasu, jaki spędzamy na skakaniu w i z łazienki, ważne jest, aby upewnić się, że projekt jest zarówno praktyczny, jak i wygodny.

Istnieje wiele prostych sposobów na poprawienie funkcjonalności łazienki: zmiana schematu oświetlenia może sprawić, że przestrzeń stanie się przyjemniejsza w odbiorze i będzie miała duży wpływ na użyteczność. Dodanie urządzeń organizacyjnych, takich jak półki i szafki, może złagodzić stres związany z bałaganem, natomiast małe dodatki, takie jak kosze i haczyki, to prosty sposób na stworzenie porządku.

Może się zdarzyć, że nigdy nie korzystasz z wanny i zamiast niej zdecydujesz się na kabinę prysznicową - lub tęsknisz za relaksującą kąpielą i zdecydujesz się na instalację wanny. Jeśli ciągle obijasz kolano lub łokieć o wystający element, rozważ oszczędność miejsca, zamieniając go na narożną umywalkę lub toaletę.

Niezależnie od sytuacji, dla własnego spokoju ducha ważne jest, aby upewnić się, że kształt łazienki sprzyja sposobowi, w jaki z niej korzystasz. Sprawdź nasz przewodnik do planowania wymarzonego projektu.

remont

4. PLANUJESZ PRZEPROWADZKĘ

Kiedy myślisz o wystawieniu swojego domu na sprzedaż, nagle możesz zacząć postrzegać go jako potencjalny nabywca - jak wygląda teraz Twoja łazienka dla Ciebie?

Aktualizacja podstawowych funkcji to świetny sposób na podniesienie wartości nieruchomości i uczynienie jej bardziej atrakcyjną dla kolejnej osoby, która rozważa przeprowadzkę. Nowa wanna lub umywalka może być opłacalną inwestycją i będzie dobrze wyglądać na reklamie.

Renowacja obecnego gniazda ogrzewania tak, że jest nowoczesny i wydajny to kolejny szybki sposób na zwiększenie wrażeń. I nie trzeba dodawać, że prawie wszystko wygląda lepiej po świeżej warstwy farby.

5. TO PO PROSTU NIE TY

Może być tak, że oświetlenie jest w porządku, wanna ma odpowiedni rozmiar i nie można narzekać na przechowywanie. Ale to po prostu nie czuje się jak twój.

Łazienka jest miejscem, którym powinieneś się cieszyć i ważne jest, aby odzwierciedlała Twój indywidualny styl. Od włączenia Twoich ulubionych kolorowych płytek do dodania współczesnych akcesoriów, które pozwolą Ci śpiewać razem z Twoimi najlepszymi utworami, jest wiele sposobów na spersonalizowanie łazienki i uczynienie jej wyjątkową.