Co Twoja toaleta mówi o Tobie? Jak się okazuje, całkiem sporo! Może to być najmniejsze pomieszczenie w domu, ale Twoja łazienka z szatnią (lub toaleta na dole) jest prawdopodobnie widziana przez więcej Twoich gości niż główna toaleta.

W Wielkiej Brytanii łazienki w szatni zajmują zazwyczaj niewielką przestrzeń, np. pod schodami, więc pomieszczenie to ma tendencję do bycia nieco mniejszym. Ale to dobra rzecz. Małe pokoje są świetną zabawą do projektowania i dekorowania, zapewniając jednocześnie wykorzystanie każdego dostępnego cala. Możesz naprawdę uwolnić swoją kreatywność.

Jeśli przebudowujesz lub zmieniasz wystrój swojej łazienki w szatni, tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tym procesie.

WYBIERZ MAŁE, INTELIGENTNE ELEMENTY WYPOSAŻENIA

 

Jak w przypadku każdej małej łazienki, ważne jest, abyś wybrał armaturę i meble, które są proporcjonalne do przestrzeni.

Umywalki do szatni są innowacyjnie zaprojektowane tak, aby były małe i kompaktowe, a jednocześnie zapewniały dużo przestrzeni wewnętrznej do mycia rąk. Nasze umywalki do szatni są dostępne w różnych stylach i kształtach.

Powiedzieliśmy to już wcześniej (i powtórzymy jeszcze raz): armatura wisząca jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń. Nie tylko oszczędzają one miejsce, ale mogą naprawdę pomóc sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać i czuć się większe.

Podwieszanatoaleta nie posiada spłuczki i zamiast tego siedzi równo (wybaczcie kalambur!) ze ścianą. Nie tylko oznacza to, że toaleta nie sprawia wrażenia, jakby wystawała w głąb pomieszczenia, ale brak podstawy uwalnia duże obszary podłogi, tworząc widoczną przestrzeń.

Podobny efekt można zaobserwować w przypadku umywalek wiszących: bez cokołu widać więcej powierzchni podłogi, co zwiększa dostępną powierzchnię pomieszczenia.

SPRYTNE PRZECHOWYWANIE

szafka

Jeśli ta mini łazienka pełni również funkcję szatni, będziesz potrzebować naprawdę sprytnego sposobu przechowywania, aby utrzymać w niej schludny wygląd.

Ponieważ przestrzeń w tym pomieszczeniu jest zwykle na wagę złota, może to być pomysł, aby nie przechowywać tu wszystkich swoich płaszczy, tylko te, których używasz najbardziej regularnie. Po tym wszystkim, nie chcesz, aby Twoi goście czuli się, jakby byli obładowani płaszczami i otoczeni butami za każdym razem, gdy biorą wycieczkę do toalety!

Meble oszczędzające przestrzeń są tutaj kluczowe. Wąskie lub narożne jednostki pomogą maksymalnie wykorzystać trudne miejsca w pokoju i zapewnią dużo miejsca do przechowywania wszystkich typowych przedmiotów łazienkowych, takich jak zapasowe mydło, rolki papieru toaletowego, ręczniki i środki czyszczące.

Nasz przewodnik kupującego po meblach łazienkowych zawiera wiele wskazówek na temat jak wybrać odpowiednie produkty do szatni!

WYBIERZ ELEGANCKIE AKCESORIA

 

Standardowy grzejnik możesz zastąpić małym podgrzewanym wieszakiem na ręczniki. Błyszczący chromowany grzejnik stanowi elegancki dodatek, a Twoi goście naprawdę docenią suszenie rąk na ciepłym, puszystym ręczniku! Warto również pomyśleć o akcesoriach takich jak wieszaki na ręczniki, które są schludnym i kompaktowym rozwiązaniem do wieszania ręczników. Jeśli jednak nie dysponujesz wystarczającą ilością miejsca na ścianie, doskonałą alternatywą może okazać się reling umywalkowy. Można go przymocować do dna umywalki, dzięki czemu ręcznik może wisieć bezpośrednio pod umywalką, zajmując minimalną ilość miejsca w pomieszczeniu.

BĄDŹ ODWAŻNY (LUB NIE) W KWESTII WYSTROJU

 

Mała łazienka w szatni jest idealna do wypróbowania odważnych pomysłów dekoratorskich, których być może nie byłbyś gotów spróbować w większych pomieszczeniach: jeśli coś Ci się nie spodoba, jest mniej miejsca na ścianach do pomalowania i mebli do przestawienia, aby wszystko naprawić. Możesz pozwolić, aby Twój wewnętrzny projektant wnętrz szalał, tworząc przestrzeń, która pozostawi trwałe wrażenie na Twoich gościach!

Możesz eksperymentować z wykorzystaniem odważnych kolorów lub ekscytujących wzorów w swoim wystroju i sprawić, że łazienka stanie się prawdziwą ozdobą. Płytki to świetny sposób na wprowadzenie koloru do pomieszczenia, zwłaszcza jeśli użyjesz mozaiki lub ozdobnych, wzorzystych płytek. Co więcej, są one czyste, praktyczne i niezwykle trwałe.

Odblaskowe płytki są doskonałym wyborem, jeśli chcesz stworzyć więcej dramatyzmu lub pokój o estetyce butiku. Możesz nawet stworzyć charakterystyczną ścianę przy użyciu płytek odbijających światło, co przyniesie prawdziwe poczucie luksusu do przestrzeni.

Alternatywnie, spróbuj neutralnych kolorów, takich jak kremy i jasne pastele, aby pokój wyglądał i czuł się bardziej przestronny. Używanie różnych faktur i wzorów może dodać odrobinę polotu, jeśli chcesz kreatywności bez decydowania się na odważne kolory.

Twoja łazienka w szatni będzie prawdopodobnie częściej odwiedzana niż łazienka w domu, więc możesz naprawdę coś powiedzieć swoimi pomysłami projektowymi. Małe przestrzenie mogą być świetne do zmiany, jak trzeba być bystry z dostępnym obszarze.

Jak zawsze mówimy, nie pozwól, aby ograniczona przestrzeń ograniczała Twój projekt. Niezależnie od tego, czy tworzysz odważne oświadczenie pokoju, czy podstawowe i praktyczne miejsce, istnieje wiele sposobów, aby przeprojektować łazienkę w szatni.