W ramach obchodów święta Wielkiej Brytyjskiej Łazienki, skupiamy się na kluczowym trendzie w aranżacji wnętrz. Tropikalny styl polega na wprowadzeniu do wnętrza tego, co na zewnątrz, a my przygotowaliśmy dla Ciebie 8 prostych sposobów, aby to osiągnąć.

Jeszcze w 2018 roku przewidywaliśmy wielkie rzeczy dla tropikalnych łazienek i z pewnością się nie myliliśmy! Podobnie jak w przypadku wielu współczesnych trendów w aranżacji wnętrz, zacieranie granic między wnętrzem a zewnętrzem jest tematem nieprzemijającym. A ponieważ mieszkamy w Wielkiej Brytanii, gdzie nie zawsze jest gorąco i wilgotno, być może będziesz musiał pomyśleć w sposób kreatywny, aby odtworzyć tropikalną scenerię.


Czym jest styl tropikalny?

Podczas gdy zeszłoroczny styl tropikalny skupiał się głównie na stworzeniu bujnego, zielonego raju, w którym można się zatracić na godzinę lub dwie, tegoroczny styl ma bardziej industrialny, miejski charakter - idealny do życia w mieście.

Surowe ceglane ściany, ściany z efektem betonu, podłogi z efektem drewna, zwietrzałe powierzchnie i szkło w czarnych ramach łączą się z tropikalnymi roślinami, tworząc styl, który z pewnością nie czułby się nie na miejscu w miejskiej dżungli.

Coraz więcej osób mieszka w mniejszych budynkach, takich jak mieszkania czy apartamenty, w związku z czym coraz mniej jest nieruchomości z ogrodem - to kolejny powód, dla którego rośliny i zieleń są tak ważne we współczesnych wnętrzach.


Pomysły na rośliny w łazience

Jeśli chodzi o wybór roślin do łazienki, nie zawsze łatwo jest wiedzieć, od czego zacząć. Pomyśl o przestrzeni i wybierz mieszankę różnych gatunków roślin, od małych roślin doniczkowych, takich jak kaktusy lub pająki, po bardziej rozłożyste rośliny, które można pozostawić do obsadzenia ścian. Jeśli dysponujesz wolnym miejscem, możesz dodać dużą, stojącą roślinę doniczkową lub nawet żywą ścianę (o której więcej powiemy w dalszej części artykułu).

Oczywiście nie wszystkie rośliny doniczkowe nadają się do łazienek, więc musisz poszukać takich, które dobrze rozwijają się w ciepłej i często wilgotnej atmosferze. Aby pomóc Ci w wyborze, zapoznaj się z naszymi propozycjami poniżej.


8 pomysłów na tropikalną łazienkę

Aby zainspirować Cię do stworzenia własnej łazienki w stylu tropikalnym, przedstawiamy 8 poniższych pomysłów.

1. Łazienka w stylu industrialnym

Aby stworzyć odpowiedni nastrój, wybierz wannę w stylu industrialnym, taką jak wolnostojąca wanna Hale (na zdjęciu poniżej). Projekt, który celowo nawiązuje do dawnych wanien blaszanych, charakteryzuje się prostym, zaokrąglonym, współczesnym kształtem i grzbietami, które nadają jej prawdziwego charakteru.

2. Naturalne ściany i podłogi

Wybierz bardziej naturalne wykończenie ścian i podłóg, choć nie musisz wydawać tysięcy funtów na autentyczne materiały. Możesz łatwo odtworzyć ten wygląd, stosując takie materiały, jak podłogi winylowe lub laminowane dające efekt drewna, panele ścienne lub płytki dające efekt betonu, a nawet sztuczne tapety ceglane poza strefami zachlapania.

Naturalne wykończenia ścian i podłóg. Zwróć uwagę na różne opcje wykończenia ścian i podłóg, które nadają im bardziej organiczny wygląd. Płytki, panele ścienne lub tapety z efektem marmuru, kamienia, drewna lub cegły (w strefach bezodpryskowych) nadadzą temu wyglądowi spójny charakter.

3. Drabinkowe półki

Drabinkowe półki są bardzo modne i stanowią doskonałe miejsce do eksponowania pnących się roślin, a także dodają cennego miejsca do przechowywania przyborów toaletowych, ręczników i cennych przedmiotów.

Regały drabinkowe to najlepszy sposób na wyeksponowanie roślin doniczkowych i innych przedmiotów. Idealne dla roślin pnących, pozwolą zmaksymalizować przestrzeń, a jednocześnie będą wyglądać modnie.

4. Prysznic w mokrym pokoju o industrialnym charakterze

Pomieszczenie mokre z podłogą na poziomie to najlepszy sposób na stworzenie własnej przestrzeni przypominającej spa. Dodaj miejski akcent dzięki płytkom z efektem betonu, klasycznemu systemowi prysznicowemu z krzyżowymi uchwytami i ceramicznymi dźwigniami, a na koniec - parawanowi prysznicowemu w czarnej ramie.

Aby strefa prysznica była bardziej zintegrowana z wystrojem łazienki, zastosuj kabinę typu walk in lub, jeszcze lepiej, kabinę do pomieszczeń mokrych. Poziomy dostęp oznacza, że wchodzisz prosto na płytki, a całość uzupełnia modny panel szklany w czarnej ramie.

5. Bambus i akcesoria rzemieślnicze

Idealnym rozwiązaniem są akcesoria bambusowe, które wprowadzą do łazienki bardziej organiczny nastrój, takie jak powyższy stołek i wieszak na ręczniki. A ponieważ bambus jest jednym z najbardziej zrównoważonych zasobów naturalnych na świecie, zrobisz coś dla Matki Natury. Jeśli masz ochotę na odrobinę sprytu, dlaczego nie dodać więcej miejsca do wieszania roślin, wykonując własny wieszak na rośliny z makramy? Dowiedz się, jak to zrobić, czytając mój najnowszy artykuł lub oglądając poniższy film.


6. Postarzane powierzchnie

Wybierając meble, poszukaj szafek i szafek na kosmetyki o bardziej rustykalnym wyglądzie. Szafka stojąca Dalston z białą marmurową umywalką 900 mm (na zdjęciu poniżej) jest idealna - ma zwietrzały wygląd, a umywalka i blat z prawdziwego marmuru dodają jej odrobiny luksusu.

7. Efektywne wykorzystanie małej przestrzeni

Oczywiście Twoja łazienka raczej nie będzie tak duża, jak ta na zdjęciu powyżej, dlatego dobrze jest sprawdzić opcje dla średniej wielkości przestrzeni. Poniżej przedstawiamy naszą opinię na ten temat.

Ponieważ wielu z nas rezygnuje z wanny na rzecz prysznica, my poszliśmy za tym przykładem i zachowaliśmy kabinę prysznicową, aby uzyskać wrażenie większej przestrzeni. Szafka na wannę pomaga zoptymalizować ilość miejsca do przechowywania, a toaleta zamontowana tyłem do ściany wykorzystuje małą przestrzeń łazienki w bardziej efektywny sposób, dzięki spłuczce ukrytej za fałszywą ścianą.

8. Stwórz żywą ścianę

Niesamowitym sposobem na dodanie odważnego, zielonego tła do łazienki jest stworzenie żywej ściany. Jest to idealne rozwiązanie tam, gdzie nie ma zbyt wielu powierzchni, na których można umieścić rośliny. Obejrzyj nasz film poniżej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.Więcej świeżych pomysłów na łazienkę

W każdym tygodniu będziemy świętować The Great British Bathroom, przedstawiając świeże pomysły na urządzenie łazienki, które możesz wypróbować. Zobacz moje najnowsze trendy w łazience Tropical. Lub odwiedź naszą stronę z pomysłami na łazienkę, aby być na bieżąco.