Pod wieloma względami kuchnia jest sercem domu - tam się gromadzimy, tam przyjmujemy gości, tam powstają posiłki i wspomnienia, tam odżywiamy nasze ciała i dusze. Dla Rachel Parcell, założycielki popularnego lifestylowego portalu Pink Peonies, kuchnia była ważną częścią domu o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych, z sześcioma sypialniami i pięcioma i pół łazienki, który wraz z mężem zbudowali od podstaw. "Spędziliśmy dużo czasu na projektowaniu kuchni, ponieważ wiedzieliśmy, jak dużo czasu będziemy w niej spędzać" - powiedziała MyDomaine. "Mój mąż i ja oboje pochodzimy z dużych rodzin i uwielbiamy zabawiać gości!".

Spędziliśmy dużo czasu na projektowaniu kuchni, ponieważ wiedzieliśmy, jak dużo czasu będziemy w niej spędzać ... Oboje z mężem pochodzimy z dużych rodzin i uwielbiamy się bawić!

Przestronna kuchnia Parcell w stylu francuskiego country jest odzwierciedleniem jej kobiecego i klasycznego stylu. Projektując przestrzeń, chciała uchwycić lekkość i zwiewność białego marmuru i mosiężnej armatury w kuchni swojej babci. Dzięki marmurowemu backsplashowi i tradycyjnym białym szafkom, kuchnia Parcell zyskała ten staroświecki wygląd, a jednocześnie elegancką, nowoczesną wrażliwość.

Przeglądaj zdjęcia przestronnej i jasnej kuchni Rachel Parcell w stylu francuskiego country poniżej.

Parcell i jej mąż zbudowali swój dom w 2014 roku. "To był taki zabawny proces, aby zobaczyć, jak nasze szkice i plany wchodzą w życie!" powiedziała MyDomaine. "Architektura na zewnątrz to francuski château", a podobne wrażliwości są odzwierciedlone w kuchni w stylu francuskiego country.

Jedną z najbardziej uderzających rzeczy w kuchni jest to, jak bardzo jest ona jasna i przestronna. "Uwielbiam, jak wiele naturalnego światła wpada do niej każdego ranka" - zauważa Parcell.

"Największym wyzwaniem przy projektowaniu kuchni było stworzenie przestrzeni, która byłaby zarówno piękna, jak i funkcjonalna," powiedział Parcell. "Ponieważ jest to kuchnia, musi być sprawna i funkcjonalna, ale tak ważne było dla mnie, aby mieć przemyślane szczegóły w każdym rogu".

"Naturalne światło jest dla mnie zmiennikiem nastroju," powiedział Parcell. "Uwielbiam budzić się każdego ranka, aby zrobić śniadanie dla mojej rodziny z taką ilością słońca świecącego w środku! To taka lekka i przestronna przestrzeń, a ja uwielbiam to uczucie za każdym razem, gdy jestem w mojej kuchni."

"Wiele z książek kucharskich jest dla mnie wyjątkowych, ponieważ za każdym razem, gdy podróżujemy do nowego miejsca, zatrzymuję się przy rynkach lub butikach i kupuję książkę kucharską, aby dodać ją do mojej kolekcji", zrelacjonował Parcell. "To fajny sposób na zapamiętanie różnych wspomnień z wakacji i wypróbowanie nowych przepisów!".

Proste detale kuchni - biała ceramika i naturalne drewno - są klasyczne z odrobiną rustykalności.

"Uwielbiam mój zlew w stylu wiejskim," powiedział Parcell. "To taki element wystroju i naprawdę nadaje nastrój całej kuchni". W ostatniej chwili zdecydowała się nawet na większy zlew i nie żałuje tego ani trochę. "Dużo gościmy i bawimy się, więc uwielbiam dodatkową przestrzeń, jaką daje [na naczynia]".

"Naprawdę chciałam pływające półki, ale mój mąż nie czuł, że byłyby one bardzo praktyczne", wyznała Parcell. "Godzinami pracowaliśmy nad układem szafek, aby upewnić się, że jest dokładnie taki, jaki chcieliśmy i że będziemy mieli dużo miejsca do przechowywania".

Parcell dodaje odrobinę koloru do jasnej, białej przestrzeni za pomocą świeżej zieleni i misek na owoce.

"Pierwszym wykończeniem, jakie wybrałam dla tej przestrzeni był marmur," powiedziała Parcell, która była na placu budowy w poszukiwaniu marmuru do domu swojej siostry, kiedy natknęła się na ten, który ostatecznie wybrała dla siebie. "Kiedy go zobaczyłam, zakochałam się! Kiedy zdecydowaliśmy z mężem, że będziemy budować, pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam, był telefon i zakup tych samych płyt do naszej przyszłej kuchni."

Sklep ze stołkami barowymi Rachel Parcell.