Wszyscy wiemy o tej niewygodnej luce między górną częścią szafek kuchennych a sufitem, która w zasadzie służy tylko do zbierania kurzu (i może działać jako grzęda dla kota). Ale jeśli przestrzeń jest na premii w kuchni, to jest to cenna nieruchomość, która idzie całkowicie niewykorzystana.

Jeśli masz dużo martwej przestrzeni w swojej kuchni, spędzić popołudnie (naprawdę, to zajmie poniżej godziny), aby zorganizować, że luka i umieścić go używać.

Możliwe materiały, które pomogą Ci stylizować tę lukę w szafce

  • Dzieło sztuki
  • Baskets
  • Zielenie
  • Canisters
  • Maluje i paint roller
  • Twoja książka kucharska kolekcja
  • Sklejka i wsporniki dla półek

Jeśli nie jesteś gotowy, aby przebudować kuchnię i rozszerzyć swoje szafki aż do sufitu, oto garść pomysłów, aby uczynić tę przestrzeń nieco bardziej funkcjonalną.

Dodaj kosze do przechowywania

Oczywiście, jednym z najprostszych sposobów na wykorzystanie przestrzeni na górze szafek jest przekształcenie jej w magazyn. Ale po prostu podrzucanie tam przypadkowych rzeczy to przepis na katastrofę. Zamiast tego zainwestuj w pasujące kosze do przechowywania rzadko używanych przedmiotów kuchennych.

Jeśli gotujesz z dużą ilością tłuszczu w swojej kuchni, poszukaj drucianego kosza, który jest łatwiejszy do czyszczenia.

Uporządkuj oprawione dzieła sztuki

Przechowywanie czegoś na górze szafek będzie wymagało trochę zachodu za każdym razem, gdy trzeba będzie to zdjąć. Jeśli chcesz wykorzystać tę przestrzeń, ale nie potrzebujesz jej do przechowywania, rozważ ułożenie tam kilku kawałków oprawionej sztuki.

Ten pomysł jest świetny dla przestrzeni na poddaszu lub każdej kuchni z naprawdę wysokimi sufitami i dużą ilością martwej przestrzeni nad szafkami.

Wyhoduj coś

Góra szafek to świetne miejsce do uprawy pnączy, takich jak filodendron, pothos lub bluszcz, zwłaszcza jeśli masz dużo naturalnego światła i wysokie okna w kuchni. Wiele roślin pnących jest przystosowalnych i łatwych w pielęgnacji, ale trzymaj stołek w pobliżu dla łatwego podlewania, podczas gdy ty robisz swój kuchenny ogród bujny i żywy.

Pomaluj go

Nie jesteś zainteresowany wspinaniem się, aby podlewać rośliny lub przechowywać artykuły kuchenne? Czasami tylko dodanie warstwy odważnego koloru farby, jak czarny lub granatowy, może pomóc dodać trochę wizualnego zainteresowania i pomóc połączyć przestrzeń między szafkami a sufitem.

Spróbuj kontrastujący kolor z szafek dla największego huku. Jeśli masz białe lub szare szafki, nastrojowy odcień jest świetnym wyborem.

Przechowuj książki kucharskie

Kto nie potrzebuje więcej miejsca do przechowywania książek kucharskich? Rozważ wykorzystanie przestrzeni nad szafkami do przechowywania tych nieregularnie używanych książek, które są po prostu zbyt ładne lub sentymentalne, by się z nimi rozstać. Nie tylko wygląda to świetnie, ale jest to po prostu odpowiednia ilość miejsca do przechowywania książek kucharskich bez poczucia zagracenia.

Przedłuż backsplash

Dlaczego nie przedłużyć kuchennego backsplash aż do sufitu? Przedłużając płytki do sufitu, dodasz kuchni głębi i pozbędziesz się kłopotliwej białej przestrzeni między szafkami. Dodatkowo, prosta płytka typu subway jest doskonałym tłem dla kilku roślin lub ozdobnych koszy, aby naprawdę wykończyć wygląd.

Jeśli nie chcesz instalować wszystkich nowych backsplash, rozważ położenie tapety, która dobrze współgra z resztą przestrzeni.

Dodaj półkę

Jednym z bardzo sprytnych sposobów na strategiczne wykorzystanie luki w szafkach jest dodanie półki nad szafkami. Czy masz je profesjonalnie dodane, aby wyglądać wbudowany lub po prostu zainstalować wsporniki i dopasowanie drewna, półka to świetny sposób, aby utrzymać rzeczy zorganizowane i rozszerzyć swoją przestrzeń użytkową nawet dalej, zwłaszcza jeśli masz dużą lukę do wypełnienia.

Przechowuj wazony i donice

Nigdy nie można mieć zbyt wielu wazonów, ale znalezienie bezpiecznego miejsca do przechowywania tych delikatnych przedmiotów, gdy nie są używane, może być zaskakująco trudne. Ponieważ wazony są często estetyczne nawet bez kwiatów w nich, wyglądają dobrze, gdy są ustawione nad szafkami. Ponadto, jest mniej prawdopodobne, że zostaną przewrócone i potłuką się, gdy są poza zasięgiem.

Przenieś swój wygląd na wyższy poziom, używając gałęzi lub patyka, aby połączyć przestrzeń między szafkami i powiesić rośliny przed słonecznym oknem. 

Więcej znajdziesz na: http://urzadzamy-mieszaknie.pl