Niezależnie od tego, czy projektujesz nową kuchnię, czy też zmieniasz swoją obecną kuchnię, musisz być świadomy wyborów kolorów, które mogą nie być odpowiednie dla tej przestrzeni.

Niektóre kolory sprawią, że pokój poczuje się ponuro, a inne będą po prostu nijakie lub wyprane. Ty możesz także znajdować że niektóre kolory są zbyt odważni dla kuchni ale mogą patrzeć lepiej w innym pokoju.

Nie oznacza to, że poszczególne odcienie nie powinny być w ogóle stosowane, ale że należy rozważyć użycie ich jako kolorów akcentujących. Zawsze możesz dodać swój ulubiony kolor oszczędnie, dzięki czemu uzyskasz bardziej atrakcyjny wygląd.

Przyjrzyjmy się kilku wyborom kolorów, od których możesz chcieć trzymać się z dala, jeśli myślisz o zmianie głównego koloru farby w Twojej kuchni:

Biały

Wszystkie ściany kuchenne w kolorze białym lub w skorupce jajka mogą nie być najlepszym wyborem przy sprzedaży domu. Mimo, że jest to bardzo popularny styl w programach telewizyjnych i czasopismach dotyczących przebudowy domu, brak koloru może faktycznie mieć negatywny wpływ na ostateczną cenę sprzedaży domu.

Nie oznacza to, że nie można włączyć do kuchni białych elementów, takich jak szafki czy blaty. Nadal możesz dodać chrupiący i czysty biały kolor, bez wyprzedzania pokoju.

Szary

Nie ma wątpliwości, że szarość łupkowa jest modnym kolorem, ale gdy jest zbytnio używana w kuchni, może sprawić, że pokój pojawi się i poczuje się ciemny i ponury.

Kuchnie są bardziej atrakcyjne, gdy są otwarte i przestronne. Zamknięcie w przestrzeni o bardzo ciemnym kolorze jak szary łupek, sprawi, że pomieszczenie poczuje się znacznie mniejsze. Zabraknie w nim wesołego charakteru, który zapewnia jaśniejszy kolor, np. gołębiego szarego.

Jeśli szary łupek jest jednym z dwóchich ulubionych kolorów, to rozważ włączenie go do twoj dolnej szafki. To sprawi, że będzie się wyróżniać, ale nie wyprzedzi pokoju.

Ciemny brąz

Podobny do łupkowego szarego, ciemny brąz jest ciężkim i bardziej ponurym kolorem niż powinien być w kuchni. Nie chcesz, aby serce twojego domu czuło się mroczne i ciemne. Zamknie się na również w przestrzeni, umniejszając jej rozmiar.

Lepszym rozwiązaniem byłoby wybranie czegoś w znacznie jaśniejszym, ziemistym odcieniu z żółtymi odcieniami. Twoja kuchnia będzie czuć się jaśniej, co faktycznie wpływa na nastroje ludzi w domu.

Ten artykuł sugeruje, że żółte kuchnie są doskonałym wyborem dla domu, ze względu na podnoszące uczucie, które prowokuje.

Wniosek

Oczywiście, można wybrać, aby pomalować swoją kuchnię na dowolny kolor, ale jeśli sprzedajesz swój dom, to może chcesz zastosować się do rad wymienionych powyżej. Czyniąc to, da Ci najlepszy powrót na sprzedaż domu.

Podsumowując, należy unikać używania bardzo ciemnych lub odważnych kolorów i trzymać się jaśniejszej, neutralnej palety, jeśli planujesz wprowadzić swój dom na rynek. Jeśli zamierzasz cieszyć się domem przez lata, a następnie zrobić to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy i przemalować zanim go sprzedasz.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy podejmowaniu decyzji, co będzie wyglądać najlepiej w Twojej kuchni, skontaktuj się z doświadczonym projektantem, aby poprowadzić Cię przez proces. Wyeliminujesz wiele stresu i będziesz narażony na wiele wyborów, które są dostępne dla Ciebie, że może nie byłeś wcześniej świadomy.