Oszczędzanie planety jest ważne dla nas wszystkich. Dlatego z dumą wprowadzamy na rynek gamę ekologicznych produktów łazienkowych, które pozwolą Ci zaoszczędzić wodę, energię i pieniądze - czyli wszystko, co przynosi obopólne korzyści.

Choć może się wydawać, że woda jest wszędzie wokół nas, w rzeczywistości jest ona zasobem deficytowym, który należy oszczędzać. Według Thames Water, jeśli nadal będziemy zużywać wodę w takim samym tempie jak obecnie, do 2050 roku będziemy potrzebować dodatkowych 250 milionów litrów dziennie, aby zaspokoić popyt. Dlatego wszyscy musimy dołożyć swoją cegiełkę.

Ponieważ ponad połowa naszego średniego zużycia wody przypada na łazienkę, jest ona najlepszym miejscem do rozpoczęcia działań, jeśli chcesz być bardziej przyjazny środowisku. Dzięki naszej gamie ekologicznych produktów łazienkowych możesz z łatwością stworzyć energooszczędną, oszczędzającą wodę łazienkę, która nadal będzie wyglądać stylowo. W tym artykule pokażemy Ci, jak kilka małych zmian może okazać się bardzo pomocne.


Jak rozpoznać wodooszczędny produkt łazienkowy?

Podczas zakupów do nowej łazienki ułatwiliśmy wybór produktów przyjaznych dla środowiska, które pomagają oszczędzać wodę i energię. Wystarczy zwrócić uwagę na poniższą ikonę.

Aby ułatwić Ci rozpoczęcie planowania ekologicznej łazienki, przyjrzyjmy się rodzajom produktów, które powinieneś wybrać.


Toalety z podwójnym spłukiwaniem

Spłukiwanie toalety stanowi prawie jedną czwartą dziennego zużycia wody w gospodarstwie domowym, więc z pewnością jest to obszar, którym powinieneś się zająć, zwłaszcza jeśli potrzebujesz nowej toalety.

Toaleta Orchard Eden jest wyposażona w podwójny, 3- lub 6-litrowy system spłukiwania oraz posiada atest WRAS.

Wymieniając swój stary model z pojedynczym spłukiwaniem na nowoczesną toaletę z podwójnym spłukiwaniem, możesz zmniejszyć zużycie wody. Spłuczka pojedyncza o zmniejszonej objętości może być używana do odpadów płynnych, natomiast spłuczkę o większej objętości można wybrać do odpadów stałych. Zwróć również uwagę na atest WRAS (Water Regulations Advisory Scheme), który zapewnia wydajność.


Przeanalizuj swoją wannę

Choć wielu z nas uwielbia długą, relaksującą kąpiel w wannie, nie zawsze jest ona odpowiednia dla wszystkich. Zamiast dużej wanny, którą w końcu wypełniasz po brzegi, dlaczego nie zainwestować w wannę o mniejszej pojemności?

Wanna prosta z okrągłymi krawędziami Orchard o długości zaledwie 1500 mm ma pojemność zaledwie 165 litrów.

Co więcej, wanna z prysznicem to świetny sposób na zapewnienie sobie możliwości wzięcia prysznica, który zużywa średnio znacznie mniej wody niż wanna. To świetne rozwiązanie dla rodzinnych gospodarstw domowych, w których czasem łatwiej jest wziąć szybki prysznic niż pełną kąpiel.


Zamień prysznic na bardziej inteligentny

Cyfrowe i inteligentne prysznice wiodą prym w technologii ograniczania zużycia wody, a wiele modeli oferuje tryb ekologiczny, który ogranicza przepływ wody, nie ograniczając przy tym przyjemności z kąpieli. Przejrzyj je uważnie, ponieważ wiele z nich oferuje różne opcje.

Cyfrowe systemy prysznicowe, takie jak Aqualisa Q, są liderami w dziedzinie ograniczania zużycia wody

Na przykład, cyfrowe prysznice z serii Aqualisa Q wyposażone są w unikalną technologię czujnika zbliżeniowego, który zmniejsza przepływ wody, gdy odchodzisz od prysznica (na przykład, aby umyć włosy), a następnie wznawia go, gdy tylko wrócisz na swoje miejsce.

Dowiedz się więcej o inteligentnych łazienkach.


Ograniczanie przepływu wody za pomocą kranów

Aby ograniczyć ilość wody zużywanej podczas mycia rąk lub zębów (co może zmarnować do 6 litrów), zwracaj uwagę na krany wyposażone w perlatory ekologiczne lub inne rozwiązania ograniczające przepływ.

Aby ograniczyć przepływ, postaw na baterie oszczędzające wodę

Jeśli urządzasz łazienkę w pomieszczeniach komercyjnych, jednym z najlepszych sposobów na ograniczenie strat wody jest kran bezodpływowy (jak ten na zdjęciu powyżej). Ten typ kranu jest wyposażony w zawór wciskany, który powoli powraca do stanu "wyłączenia", co oznacza, że nie można go pozostawić w stanie uruchomienia. W ofercie firmy Kirke można znaleźć wiele takich produktów.


Zmniejsz umywalkę

Również mycie i szczotkowanie zębów jest częścią rutynowej rutyny, w której może dochodzić do marnowania wody. Wymieniając starą umywalkę na bardziej kompaktową i schludną, możesz zaoszczędzić wiele litrów.

Zestaw do szatni, taki jak ten z kolekcji Eden, pomoże zaoszczędzić wodę

Zwróć uwagę na umywalki o szerokości poniżej 500 mm, które są mniejsze niż standardowe. Umywalka przedstawiona na zdjęciu powyżej ma szerokość zaledwie 310 mm.


Zmiękczaj wodę w sposób przyjazny dla środowiska

Jeśli mieszkasz w regionie o twardej wodzie, czy wiesz, że kamień w urządzeniach elektrycznych może zwiększać zużycie energii o prawie 10%?

Prostym sposobem na ochronę przed osadzaniem się kamienia i erozją jest zamontowanie w swoim systemie inhibitora kamienia NoCalc. Różni się on od konwencjonalnych zmiękczaczy wody, ponieważ nie wykorzystuje soli. Dlatego nie ma potrzeby codziennego wypłukiwania solanki, która może zużywać od 40 do 80 litrów na regenerację.

Produkt ten nie wymaga instalacji sieciowej i stanowi przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnych zmiękczaczy wody. Dowiedz się więcej o inhibitorze osadzania się kamienia NoCalc.


Sklep z ekologicznymi łazienkami

Jeśli chcesz zrobić więcej, aby pomóc chronić środowisko, po prostu kliknij na poniższy obrazek, aby przejrzeć naszą ofertę ekologicznych produktów łazienkowych.